"پژوهشهای فلسفی" ویتگنشتاین از آثار مهم تاریخ فلسفه به شمار می‌رود

استاد فلسفه دانشگاه کمبریج معتقد است که کتاب پژوهشهای فلسفی ویتگنشتاین از کتابهای مهم در تاریخ فلسفه به شمار می‌رود که دارای پیچیدگی‌های خاص خود است که فهم آن را برای مبتدیان دشوار می‌سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب "پژوهشهای فلسفی ویتگنشتاین: راهنمایی مقدماتی" اثر عارف احمد به تازگی از سوی انتشارات بین المللی کانتینیوم منتشر شده است.

کتاب پژوهشهای فلسفی ویتگنشتاین یکی از آثار مهم در تاریخ فلسفه به شمار می‌رود که تأثیرات زیادی بر حوزه فلسفه پس از خود به جای گذارده است.

عارف احمد سعی کرده در این اثر پیچیدگی‌های کتاب پژوهشهای فلسفی ویتگنشتاین را به زبانی ساده برای خوانندگان تبیین کند. ویتگنشتاین در این اثر چالشهایی را متوجه فلسفه کرده که مورد توجه نویسنده است.

این کتاب راهنمایی مقدماتی برای کتاب پژهشهای فلسفی است و نکات اصلی و مهم آن اثر را با زبانی ساده و قابل فهم بیان کرده است.

عارف احمد استاد فلسفه دانشگاه کمبریج درباره علل بررسی این اثر فلسفی به خبرنگار مهر گفت: کتاب پژوهشهای فلسفی ویتگنشتاین از کتابهای پیچیده و مهم در حوزه فلسفه و تاریخ فلسفه به شمار می‌رود که فهم و درک آن برای دانشجویان سالهای ابتدایی دشوار و سخت است.

وی افزود: کتاب بنده به بیان دیدگاههای ویتگنشتاین و زمینه و علل شکل‌گیری این دیدگاهها می‌پردازد.

وی تصریح کرد: در این کتاب علاوه بر اینکه سعی کردم کتاب "پژوهشهای فلسفی" را به زبانی ساده تبیین نمایم، دیدگاههای ویتگنشتاین در آن کتاب را نیز مورد نقد و بررسی قرار داده‌ام.

مؤلف "سول کریپکی" خاطر نشان کرد: در واقع نقد بنده بر "پژوهشهای فلسفی" ویتگنشتاین از منظر تجربه‌گرایی آنگونه بنده آنرا فهم می‌کنم، صورت گرفته است.

کتاب پژوهشهای فلسفی اثر ویتگنشتاین دو سال بعد از مرگ وی در سال 1953 منتشر شده است.

کد خبر 1198915

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =