عضو انجمن تولیدکنندگان پروفیل یو.پی.وی.سی ایران گفت: تحریمها تاثیر چندانی بر روند فعالیتهای صنعتی نخواهد داشت و در عین حال موجب خواهد شد تا روند چابک سازی و افزایش عمق ساخت داخل آنها افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد اقدامیان عضو انجمن تولیدکنندگان پروفیل یو.پی.وی.سی ایران، هدف از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را کمک به توسعه کشور دانست و افزود: به همین دلیل باید از بخش صنعت مراقبت بیشتری شود و یارانه این بخش واقعی و شفاف مطرح، و برنامه مدونی در خصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در بخش صنعت ارائه شود.

اقدامیان اظهار داشت: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها ضمن اینکه برای اقتصاد کشور اجتناب ناپذیر است و موجب جلوگیری از اتلاف منابع کشور و شفاف سازی در قیمت تمام شده و ارائه علائم صحیح اقتصادی در امر سرمایه گذاری های صنعتی می شود، دارای تبعاتی نیز در اقتصاد و صنعت کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: از جمله این تاثیرات می توان به افزایش هزینه های تولید، افزایش قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل و در نتیجه کاهش توان رقابت پذیری آنها با کالاهای مشابه وارداتی اشاره کرد که باید برای مقابله با آنها تمهیداتی در نظر گرفت، ضمن اینکه صنایع نیز باید در این بخش بیشترین همکاری را با دولت داشته باشند تا این طرح بزرگ اقتصادی به درستی و با حداقل آسیب ها اجرا شود.

اقدامیان تاکید کرد: چنانچه دولت و بخش صنعت در راستای اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها تعامل نزدیک با یکدیگر برقرار کنند تردیدی نیست که این طرح با موفقیت اجرا خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ویستابست اضافه کرد: ممکن است برخی تصور کنند که اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها در شرایطی که کشور تحت فشار تحریم ها قرار دارد آسیبهای زیادی را به کشور وارد می کند، در حالی که به هیچ وجه اینگونه نیست چراکه در بسیاری از شاخه های صنعتی خودکفایی 100 درصدی حاصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت در تلاش است تا این سیاستها را در دیگر صنایعی که برای تامین مواد اولیه به بازارهای خارجی وابسته اند پیاده کند و با حمایت های ویژه ای، روند خودکفایی آنان را سرعت دهد.

اقدامیان در پایان گفت: بنا براین تحریمها تاثیر چندانی بر روند فعالیتهای صنعتی نخواهد داشت و در عین حال موجب خواهد شد تا روند چابک سازی و افزایش عمق ساخت داخل آنها افزایش یابد. این شرکت برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمان صنعت در ششمین جشنواره قهرمانان صنعت جمهوری اسلامی ایران انتخاب و لوح و تندیس این جشنواره را از وزیر صنایع و معادن دریافت کرد.

کد خبر 1198946

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =