"رویای پرندگان" در جشنواره تئاتر منطقه 3 مورد بازبینی قرار می گیرد

زنجان - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نمایش "رویای پرندگان" به کارگردانی پیمان کریمی جهت راهیابی به جشنواره بین المللی فجر در بیست و دومین جشنواره تئاتر منطقه3 کشور مورد بازبینی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، علی اسماعیل پور در مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره تئاتر منطقه 3 کشور در زنجان با بیان اینکه نمایش "رویای پرندگان" پیمان کریمی در جشنواره تئاتر منطقه ای بوشهر جهت بازبینی مورد توجه قرار گرفت و جهت راهیابی به جشنواره بین المللی فجر در بیست و دومین جشنواره تئاتر منطقه 3 کشور در زنجان مورد بازبینی قرار می گیرد.

اسماعیل پور یادآور شد: در جشنواره تئاتر بوشهر بازیگر برتر مرد از استان زنجان و شهر قیدار بود و انتخاب "رویای پرندگان" پیمان کریمی نیز خبر خوشی برای مردم استان زنجان است.

وی افزود: در بیست و دومین جشنواره تئاتر منطقه 3 کشور 15 گروه از هشت استان اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، تهران، سمنان، خراسان رضوی و البرز در زنجان حضور دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: این جشنواره ششم تا 10 آذر ماه امسال در فرهنگسرای امام خمینی و سالن آمفی تئاتر سهروردی در شهر زنجان برگزار می شود و در این مدت 19 نفر در زنجان حضور خواهند داشت.

اسماعیل پور اعضای هیئت داوران را سهراب سلیمی، نادر برهانی و رحمت بیگدلی و علی جعفری را به عنوان منتقد بیست و دومین جشنواره تئاتر منطقه سه کشور برشمرد.

وی هنرهای نمایشی را زبان گویای انتقال مفاهیم و ارزش های جهان هستی دانست و اظهار داشت: گاهی اوقات یک نمایش می تواند مفاهیم یک کتاب 500 صفحه ای را منتقل کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: رمز ماندگاری یک اثر عرضه آن به زبان هنر است و زبان هنر ، زبا گویا، تأثیرگذار و رسای آثار است.

اسماعیل پور با بیان اینکه ابزارهایی که بتوان مفاهیم عالی را به انسان ها منتقل کرد فراوان است، اظهار داشت: کنفرانس ها، کتاب ها، میزگردها از این راه ها هستند اما تنها زبان هنری و از جمله بصری است که تاثیرگذار و زبان گویا و رمز ماندگاری آثار است.

کد خبر 1199088

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =