درآمدهای شهرداری تبریز کاهش یافت

تبریز - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تبریز عدم تخصیص بودجه های سهم دولتی به شهرداری تبریز را یکی از عوامل اصلی کاهش درآمدهای این شهرداری در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، اصغر عابدزاده صبح روز شنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز ضمن ارایه گزارشی از درآمد و هزینه های هفت ماهه سال جاری شهرداری خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از درآمدهای پیش بینی شده شهرداری برای سال جاری بر اساس اعتبارات سهم دولتی در لایحه بودجه سال 89 گنجانده شده بود.

عابدزاده افزود: این اعتبارات به دلیل عدم واگذاری از سوی دولت، محقق نشده و در کاهش درآمدهای پیش بینی شده شهرداری تأثیرگذار بوده است.

وی تاکید کرد: در بودجه سال گذشته شهرداری میزان تحقق کمک های اعطایی دولت به شهرداری رقم قابل قبولی بوده که این رقم در سال جاری صفر است و همین عدم تحقق کمک های دولتی زمینه ساز کاهش درآمدهای شهرداری و عدم تحقق بودجه پیش بینی شده، است.

عابدزاده در ادامه ضمن اشاره به چالش دیگر شهرداری در بخش تحقق بودجه سال جاری اظهار داشت: جدای از عدم تحقق کمک های دولتی، شهرداری از دریافت وام های وزرات کشور و بانک ها که باز در بودجه سال جاری پیش بینی شده بود محروم مانده و این عوامل نقش موثری در عدم تحقق قابل انتظار بودجه داشته است.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر تبریز همچنین با مثبت و قابل قبول دانستن عملکرد شهرداری تبریز و مناطق و سازمان های تابعه در کسب درآمدهای شهری افزود: مجموعه شهرداری تبریز تلاش لازم را برای تحقق بودجه به کار بسته، اما آن بخش از ردیف های بودجه مصوب که می بایست از طریق کمک های دولتی و وام های بانکی محقق می شد از حیطه اختیارات شهرداری خارج است و مقصر عدم تحقق این بودجه ها شهرداری نیست.

عابدزاده در عین حال تاکید کرد: اگر بودجه ها و اعتبارات اعطایی دولت و نیز وام های بانکی پیش بینی شده در بودجه به موقع محقق می شد امروز بودجه شهرداری از تحقق 100 درصدی برخوردار بود.

کد خبر 1199197

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =