صدور مجوز روزنامه استان البرز خارج از نوبت بررسی می شود

کرج - خبرگزاری مهر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از بررسی خارج از نوبت صدور مجوز روزنامه در استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرج،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی هنری جوان گفت: با توجه به اینکه این استان فاقد روزنامه است بررسی صدور مجوز روزنامه ای شایسته با کادر حرفه ای و مجرب خارج از نوبت هیئت نظارت انجام خواهد گرفت.

حسینی با اعلام اینکه وجود یک روزنامه سراسری برای هر استان امری ضروری است به عدم وجود خانه مطبوعات در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: از تشکیل خانه مطبوعات حمایت خواهیم کرد.

وی همچنین از حمایت این وزارتخانه از انجمن های هنری،‌ فرهنگی و قرآنی خبر داد و برای صدور مجوز موسسات فرهنگی و قرآنی اعلام آمادگی کرد.

این مسئول با بیان اینکه در بعضی استان ها برای تاسیس کانون های مساجد برنامه زمانبندی ارائه شده است افزود: بر این اساس آمادگی انعقاد تفاهم نامه برای تشکیل این کانون ها که بسیار موثر و مفید هستند را با مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: کرج سال ها تحت الشعاع استان تهران قرار داشته و از این حیث از بسیاری جهات به آن رسیدگی نشده است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه بسیار فعال و مفید ظاهر شود.

جشنواره ها فرصتی برای استعداد یابی هستند

حسینی در ادامه برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری را بسیار ضروری ذکر کرد و در پاسخ به منتقدینی که به حجم و تعدد جشنواره ها گله دارند گفت: جشنواره ها فرصتی برای استعداد یابی هستند و باید از نیروهای جوان با استعداد و خلاق حمایت شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: مقرر شده است ادارات کل هر استان علاوه بر فعالیت های استانی و فرا استانی خود پشتیبانی رایزنان فرهنگی ما در خارج از کشور نیز باشند.

سید محمد حسینی اظهار داشت: ادارات کل هر استان باید این آمادگی را داشته باشند تا در صورت اعلام نیاز از هر صنف هنری  برای حداقل دو کشور موارد درخواست شده فرهنگی شامل تمامی عرصه های هنری و فرهنگی را اعزام نمایند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ باید چنان تعمیق یابد که هجمه دشمن در برابر آن بی اثر باشد تصریح کرد: جنگ اندیشه و اعتقاد هرگز تمامی ندارد.

کد خبر 1199330

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =