سه هزار کیلومتر از راههای روستائی قزوین آسفالت می شود

قزوین - خبرگزاری مهر: استاندار قزوین گفت: در سفر سوم هیئت دولت به استان مقرر شد سه هزار کیلومتر از راههای روستائی استان در یک پروژه سه تا چهار ساله آسفالت شود.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین احمد عجم در همایش طلاب وروحانیون استان که عصر پنجشنبه در حسینیه شهید مطهری سپاه صاحب الامر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: قبل از دولت نهم 41 درصد راههای روستایی استان آسفالت شده بود که در حال حاضر بالغ بر 54 درصد آن آسفالت شده است.

عجم افزود: در جریان سفر مقام معظم رهبری در سال 82 اعتبار لازم برای ساخت جاده قزوین به تنکابن اختصاص یافت که با تلاش دولت نهم در حال حاضر50 درصد از عملیات این راه طولانی و صعب العبور پیشرفت فیزیکی داشته است.
 
وی ازخدمات دولت های نهم و دهم و مصوبات سه سفر اخیر ریاست جمهوری تقدیر کرد و گفت: این سه سفر برای استان برکات زیادی به همراه داشته است اما برخی افراد به خاطر عدم آگاهی طوری وانمود می کنند که گویاعملکرد دولت و آثار آن مشهود نیست.
 
استاندار قزوین تصریح کرد: یکی از برنامه های مصوب در سفر سوم هیئت دولت موافقت احداث متروی هشتگرد به قزوین است که 20 میلیارد تومان برای اجرای آن پیش بینی شده است که امیدواریم با سرمایه گذاری خوب بخش خصوصی این پروژه مهم هم عملیاتی شود.
 
وی در ادامه شوری زدائی و نمک زدائی از 50 هزار هکتار زمین در دشت آبیک که یک هشتم کل دشت قزوین را به خود اختصاص می دهد را از دیگر اقدامات مهم انجام شده ذکر کرد و افزود: در استان چهار محور توسعه پیش بینی شده که شامل توسعه کشاورزی، صنعت، گردشکری و فرهنگ و آموزش عالی است و در طرح آمایش نیاز هر منطقه در توسعه مورد کارشناسی و بررسی قرار می گیرد که کدام شهر و منطقه نیازمند چه نوع خدمات توسعه و عمرانی است.
 
عجم تاکید کرد: این یک طرح بزرگ اقتصادی است به عنوان مثال در موضوع آب و خاک بهره وری لازم وجود ندارد لذا بخش مکانیزاسیون در کشاورزی را باید توسعه دهیم و یکی از دغدغه های جدی مسئولان استان در بخش آب شرب استان است که با طرحهای درازمدت اقدام خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب شرب استان از طریق سد طالقان به استان منتقل می شود و تامین نیازهای 20 سال آینده به عنوان یک ضرورت در حال پیگیری است.
 
استاندار قزوین در پاسخ به یکی از روحانیون که پرسید چقدر از مصوبات سفر رئیس جمهور اجرایی شده است، اظهار داشت: در سفر اول 140 مصوبه داشتیم که حدود 88.7 درصد مصوبات اجرایی شده است و بزرگراه تاکستان به قزوین با اعتبار20 میلیارد تومان و تعریض جاده بوئین زهرا به رحیم آباد، دوکانال تغذیه آب مصنوعی آب از سد طالقان تا مرکز دشت قزوین از جمله این پروژه هاست.
 
وی افزود: در سفر دوم 185 مصوبه داشت که ظرف 17 ماه بعد از این سفر 76 درصد آن اجرایی شد و در سفر سوم نیز220 مصوبه موفقت شد.
 
که امیدواریم با کمک و همکاری مسئولان و حمایت روحانیون هرچه زودتر آنها را عملیاتی کنیم.
 
استاندار قزوین در خصوص قانون هدفمندی یارانه ها هم اظهار داشت: انصراف بیش از هفت میلیون نفر بعد از اطلاع رسانی دولت مبنی براینکه عدم نیاز برخی از افراد جامعه به این طرح نشانگر همکاری و حمایت مردم از این طرح بوده است واین طرح در واقع یک طرح ملی و مردمی در اقتصاد کشور محسوب می شود که آحاد مردم در آن سهم دارند.
 
وی به ستاد هدفمندکردن یارانه ها اشاره کرد و یادآور شد: این ستاد با مسئولیت استانداران در هر استانی تشکیل شده تا نظارتهای لازم برای تثبیت قیمتها و ممانعت از گرانی های بی مورد را انجام دهد و در حال حاضر دستگاههای متولی مستقیم آن اداره بازرگانی و تعزیرات حکومتی وظایف خود را به خوبی انجام می دهند هرچند این نظارتها باید همگانی باشد و از حمایت مردم و مسئولان هم برخوردار باشد.  
 
عجم اظهار داشت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شده است که هزینه انرژی 600 واحد صنعتی مصرفی آنها بیش از حد متعارف است لذا یکی از اهداف این طرح اصلاح  الگوی مصرف در بحث مصرف انرژی درصنعت و افزایش بهره وری در تولید و استفاده درست از منابع انرژی است.
 
وی ادامه داد: در صورت اجرایی شدن این طرح شش هزار مگاوات در طول سال صرفه جویی می شود که بار مالی  تولید این میزان برق شش هزار میلیارد تومان است.

استاندار قزوین همچنین گفت: سالانه 80 هزار میلیارد تومان سوبسید انرژی پرداخت می شود که دولت توانسته 30 هزار میلیارد تومان را دریافت کند که از این مبلغ تنها 30 درصد را هفت دهک ضعیف جامعه استفاده می کنند و70 درصد را سه دهک بالای جامعه دریافت می کنند که عادلانه نیست.
 
وی تصریح کرد: روحانیون به عنوان قویترین گروه مرجع جامعه و مورد فبول مردم می توانند در این طرح حامی مردم و دولت باشند و به اجرای آن کمک کنند.
 
عجم اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح تحول مناسبی در اقتصاد کشور ایجاد شود.
کد خبر 1202794

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =