ترورها نمی‌توانند فناوری را از ایران بگیرد

قم - خبرگزاری مهر: خطیب نمازجمعه قم گفت: ترورها نمی تواند فناوری را از ملت ایران بگیرد و این اقدامات جز رسوایی چیز دیگری برای دشمنان به ارمغان نخواهد آورد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، در سخنانی با اشاره به ترور استادان هسته‌ای کشور گفت: دشمنان کینه‌تور ما برای بار دیگر دست به جنایت و توطئه زدند و دو نفر از اساتید ارجمند دانشگاهی را مورد هدف ترور کور خود قرار دادند و متاسفانه در این اقدام دکتر شهریاری این استاد نابغه فیزیک هسته‌ای کشور به درجه شهادت نایل آمد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه این ترورها در ادامه ترورهای سال گذشته است که استاد علیمحمدی را ترور کردند، افزود: سرویس‌های آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی صحنه گردانند و توسط مزدوران داخلی اهداف خود را عملی می‌کنند.

خطیب نمازجمعه قم خاطرنشان کرد: پیام روشن ما به دشمنان این است که امروز ظرفیت کشور در عرصه فناوری به جایی رسیده است که با این اقدامات نمی‌توانند فناوری را از دست ملت ما بگیرند و این اقدامات جز رسوایی چیز دیگری برای آنها به ارمغان نخواهد آورد.

وی تصریح کرد: این شهادتها نه تنها عامل بازدارندگی دانشمندان و ملت ما در این مسیر خواهد بود بلکه ملت ما را روز به روز مصمم‌تر، پایدارتر و انگیزه‌های جدیدی را در بین دانشمندان ایجاد خواهد کرد.

حسینی بوشهری با محکوم کردن این ترورها افزود: ما شهادت این استاد عزیز را به خانواده آن شهید، جامعه دانشگاهی، ملت عزیز و رهبری فرزانه تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم و از مسئولان امنیتی کشور مصرانه می‌خواهیم همان گونه که همواره پرتلاش بوده‌اند امروز نیز بیش از پیش از این سرمایه‌های ملی بیشتر حفاظت کنند.

وی در ادامه به فرارسیدن ایام محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان اشاره کرد و اظهار داشت: ما ه محرم ماه تجدید بیعت با امام حسین(ع) است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رسالتی که به دوش گویندگان، مداحان و کسانی که مجالس عزاداری امام حسین(ع) را برپا می کنند و افرادی که در این مجالس شرکت می‌کنند تنها یک کلمه است و آن نیز اخلاص است.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: مداحان اگر می‌خواهند مسیر انحرافی را طی نکنند باید مسیر اخلاص حسین‌بن‌علی(ع) را الگوی خود قرار دهند و کسانی که در این مجالس شرکت می‌کنند باید شجاعت، صبر و دینداری که امام حسین(ع) به ما آموخت را فرا بگیرند و در مجالس باید دینداری و شور حسینی به چشم بخورد.

وی با بیان اینکه نباید بدعت‌هایی در عاشورا پایه‌گذاری شود، افزود: اگر این اتفاق رخ داد امام حسین(ع) از ما ناراضی و قلب امام زمان(عج) از این ماجرا به درد خواهد آمد.

وی تصریح کرد: ‌باید مراقب باشیم تا عزاداری ما خالصانه باشد تا بتوانیم از نتیجه‌ای که به دست خواهد آمد در زندگی خود استفاده کنیم.

خطیب نمازجمعه قم همچنین به آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: ‌اگر فلسفه قیام امام حسین(ع) را بخواهیم تبیین کنیم در همین جمله خلاصه می‌شود که امام حسین(ع) تنها برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

وی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خاموش شود صدای دشمنان دین آشکار می‌شود و حتی در برابر فرزند رسوال‌الله می‌ایستند و اورا به شهادت می‌رسانند.

حسینی بوشهری افزود: ‌اگر می‌خواهیم حادثه کربلا و چنگ اندازی‌های دشمنان تکرار نشود باید امر به معروف و نهی از منکر از خانواده‌ها تا جامعه اجرا شود زیرا سایر فرایض الهی در سایه آن ماندگار خواهد ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار نخبگان علمی کشور با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب 4 ساعت برای این دیدار وقت گذاشتند و در این دیدار 3 ساعته نخبگان در خصوص الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفته مقالات خود را ارائه دادند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه رهبری در این دیدار به چند نکته کلیدی اشاره کردند،‌ اظهار داشت: رهبری تاکید کردند این امر کاری اساسی است و در صورتی شکل می‌گیرد که از شتابزدگی پرهیز شود.

خطیب نماز جمعه قم عنوان کرد: ‌از این تریبون فراخوان رهبری را تکرار می‌کنیم که حوزویان، دانشگاهیان و نخبگان کشور به فراخوان رهبر فرزانه توجه کنند و در راستای تدوین الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت سرمایه گذاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن 16 آذر و روز دانشجو اشاره کرد و افزود:‌ در 16 آذر شهادت سه دانشجوی عزیز در جریان سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران بود که شاه برای خوش‌رقصی خود در برابر ملت خود ایستاد و دست به چنین جنایتی زد.

وی عنوان کرد: به دانشجویان عزیز کشور اعلام می‌کنیم که این روز به عنوان روز مبارزه دانشجویان با استکبار است و نکند جریانات مشکوک این مسیر را منحرف کنند و به مسیر دیگری بکشانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: روز 16 آذر روز بیداری دانشجویان و نماد بصیرت تاریخی آنهاست و دانشجویان باید روح مبارزه با استکبار را حفظ کنند و در کنار ملت فریاد مرگ بر آمریکای آنها همچنان بلند باشد.

خطیب نمازجمعه قم در ادامه به شهادت آیت‌الله مدرس اشاره کرد و اظهار داشت: باید مجلس را بهتر بشناسیم زیرا مجلس جایگاه ویژه‌ای در نظام جمهوری اسلامی دارد و به تعبیر رهبری و امام راحل مجلس در راس همه امروز است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه مجلس دو رسالت سنگین و کلیدی را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: رسالت اول مجلس قانونگذاری است که برای تحقق اهداف اسلام و انقلاب است و رسالت بعدی آن نظارت و تضمین اجرای قوانین است.

وی ادامه داد: باید مجلس به دولت در اجرای طرح‌های مهم کمک کند و با هوشیاری در برابر استکبار بایستد و رسالت خود را همانند شهید مدرس که نماد بصیرت، شجاعت، استقلال، ساده زیستی و مردمی بود انجام دهند.

حسنیی بوشهری همچنین به سالروز 7 آذر روز نیروی دریایی اشاره کرد و گفت: 7 آذر روز نیروی دریایی بود که حقیقتاً در طول دوران جنگ تحمیلی سپیدجامگان دریایی برای کشور افتخار آفریدند و در یک روز تمام امکانات دریایی عراق را زمین‌گیر کردند که تا پایان جنگ نتوانستند سربلند کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان به سفر سعد حریری نخست وزیر لبنان به ایران اشاره کرد و عنوان کرد: این سفر اتفاق مهمی بود و روابط ایران و لبنان روابط محکم و استواری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افنوزد: چون لبنان در خط مقدم مبارزه قرار دارد ایران به صراحت اعلام می‌کند به خاطر پایداری ملت رشید و مقاومت لبنان از هر نوع کمکی برای پیشرفت آنها دریغ نخواهد کرد چرا که خوشبختی، سعادت و رنج آنها خوشبختی، سعادت و رنج ماست.

خطیب نماز جمعه قم با بیان اینکه امروز مقاومت در لبنان می‌درخشد افزود:‌ بنا به تعبیر رهبری اگر مقاومت در لبنان نبود اسرائیل از بیروت نیز عبور می کرد و لبنان امروز تنها کشوری است که توانسته است در برابر اسرائیل بایستد و اورا با شکست مواجه کند و ما ضمن قدردانی از سفر نخست وزیر لبنان به ایران به ایشان اعلام می‌کنیم که تا اسرائیل است مقاومت نیز وجود دارد و تا مقاومت است استقلال لبنان حفظ خواهد شد.

وی همچنین به بزرگذاشت شیخ عباس قمی اشاره کرد و افزود:‌ شخصیت شیخ عباس قمی شخصیتی است که براساس اخلاص کار خود را دنبال می‌کرد و کتاب وی امروز در هر خانه‌ای در کنار قرآن وجود دارد که نشان دهنده اخلاص وی است.

حسینی بوشهری در پایان با اشاره به روز 12 آذر روز جهانی معلولان تاکید کرد:‌ این روز نویدبخش ارتقای جایگاه معلولان است و از مسئولان و برنامه ریزان کشور تقاضا داریم به مشکلات این قشر از جامعه بیش از پیش رسیدگی کنند.

کد خبر 1202966

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =