سلاحهای شیمیایی و سمی آمریکا علیه افغانها/ تصویر نوزادان ناقص الخلقه

یک روزنامه پاکستانی در گزارشی با اشاره به جنایات آمریکا در افغانستان فاش کرد: نظامیان آمریکایی در چند سال اخیر به بهانه مبارزه با طالبان از سلاح های شیمیایی و سمی علیه مردم بی دفاع افغانستان استفاده کرده اند.

 به گزارش خبرگزاری مهر، "نیشن" در گزارشی با اشاره به جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان فاش کرد: نظامیان آمریکایی در چند سال اخیر به بهانه مبارزه با طالبان در بخشهای مختلفی از افغانستان از سلاح های شیمیایی همچون مهمات "ترموباریک" و بمب های "بانکر بوستر" علیه مردم بی دفاع این کشور استفاده کرده اند.

به نوشته نیشن، تولد نوزادان ناقص الخلقه در افغانستان ثمره استفاده آمریکا از سلاح های شیمیایی بوده است. همچنین افغانی ها از بیماریهای مختلفی رنج می برند.

این روزنامه پاکستانی درادامه این گزارش به تحقیقات برخی از محققان ایالات متحده و مقامات افغانی در این زمینه می پردازد که بر جنایات وحشیانه آمریکایی ها در این کشور صحه می گذارد.

در همین حال دکتر "محمد داوود میراکی" استاد یکی از دانشگاه های آمریکا تحقیقاتی را در ولایت های جنوبی افغانستان انجام داد و به اطلاعات تجربی کافی در زمینه استفاده ایالات متحده از سلاح های سمی در این مناطق دست یافت.

همچنین در سال 2002، یک تیم تحقیقاتی از یک موسسه تحقیقاتی در کانادا دریافت که میزان ایزوتوپ های اورانیوم در ولایت های جنوبی افغانستان در حال افزایش یافت.

در این بین یکی مقام مسئول در وزارت بهداشت افغانستان اخیرا به رسانه های خبری گفت: بر اساس مدارک موجود، آمریکایی ها از اورانیوم و بمب های فسفری در شرق افغانستان در سال 2001 استفاده کرده اند که در نتیجه آن نوزادان ناقص الخلقه بسیاری متولد شدند و کودکان بی گناه افغانی از وزن کم یا عقب ماندگی ذهنی رنج می برند.

نیشن در حالی از جنایات آمریکا در افغانستان پرده برداشت که واشنگتن پست اخیرا در گزارشی افشا کرد: گروهی از نظامیان آمریکایی برای سرگرمی بعد از کشتن غیرنظامیان افغان، اندام آنها را قطعه قطعه می کنند، از اجساد آنها عکس می گیرند و به جمع آوری جمجمه و استخوانهای کشته شدگان می پردازند.

این روزنامه آمریکایی در این گزارش نوشت: داستان کشتار غیرنظامیان زمانی آغاز شد که زمستان گذشته یک افغانی به یک سرباز آمریکایی نزدیک شد و این نظامی با فریب دیگران و پرتاب نارنجک به سوی زمین اعلام کرد که مورد تهاجم طالبان قرار گرفته و سربازان مرد افغانی را به گلوله بستند.

کد خبر 1203037

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =