حوزه سلامت در سند همکاریهای توسعه ای سازمان ملل قرار گرفت

با پیگیریهای حوزه امور بین­الملل وزارت بهداشت، برای نخستین بار ‌حوزه سلامت به عنوان یکی از پنج محور تعیین شده در سند همکاریهای توسعه­ای سازمان ملل (UNDAF) قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل با اعلام این خبر افزود: توسعه پایدار از نقطه نظر محیط زیست، فقرزدائی،‌کنترل مواد مخدر و مدیریت حوادث غیرمترقبه از جمله محورهای فعالیت این سند است.

دکتر محمدحسین نیکنام، مهمترین اولویتهای حوزه سلامت در این سند را تقویت سیستمهای بهداشتی مبتنی بر رویکرد SDH (مؤلفه­های مؤثر برسلامت)، ‌بهبود کیفیت ارائه خدمات بهداشتی با محوریت سلامت خانواده،‌ تقویت ظرفیتهای سیستمهای بهداشتی به منظور ارتقاء و اجرای سیاستهای عدالت در سلامت مبتنی بر شواهد و تقویت ظرفیتهای ملی در زمینه حوادث غیر مترقبه و سوانح بر شمرد.
 
چارچوب همکاریهای توسعه­ای سازمان ملل متحد بر مبنای تعامل جمعی و یکپارچه آژانسهای سلامت محور این سازمان، پیرامون اولویتهای مورد نظر ملی کشور از جمله سند چشم­انداز بیست ­ساله، ‌برنامه­های پنج­ساله توسعه و سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز اولویتهای مربوطه در اعلامیه هزاره، اهداف توسعه هزاره و سایر کنفرانس بین­المللی سازمان ملل متحد و آژانسهای تخصصی است.
کد خبر 1228070

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =