برخی شاعران به تقلید از شاعران مشهور روی آورده‌اند

اصفهان - خبرگزاری مهر: یک شاعر و منتقد ادبیات گفت: برخی از شاعران به تقلید از شاعران مشهور روی آورده‌اند اما شاعران جوان باید در شعر‌هایشان ویژگی زبانی مخصوص خود را پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان، حسین عبدالوند شامگاه یکشنبه در سلسله نشستهای "یکشنبه‌های شاعری" که در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد، با اشاره به ویژگیهای شعر مرحوم حسین منزوی، افزود: مرحوم حسین منزوی به زبان مختص به خود دست یافت.

وی با بیان اینکه شاعران باید از مفاهیم انتزاعی مجرد در شعر به درستی بهره ببرند، تصریح کرد: شاعران وعلاقه‌مندان به سرودن شعر می‌توانند شعرهای خود را در قالبهای مختلف شعری در محفل شعر "یکشنبه‌های شاعری" قرائت کنند.

یک شاعر و منتقد ادبیات با انتقاد از اینکه برخی از شاعران به تقلید از شاعران مشهور روی آورده‌اند، بیان داشت: تقلید از بزرگان شعر و شاعری برای شاعران جوان کاری ضروری و صحیح است اما شاعران جوان باید در شعر‌هایشان به ویژگی زبانی مخصوص خود نیز دست پیدا کنند و یک شعر را نباید مقید به قالب خاصی کرد.

عبدالوند با اشاره به سبک شعری نزار قبانی شاعر سوری و مدرن عرب که به عاشقانه‌سرایی معروف است، گفت: این شاعر معروف سوری پس از جنگ 1907 اعراب اشعاری در زمینه جنگ نیز از خود به یادگار می‌گذارد.

وی با اشاره به سبک شعری احمد اکسیر، اضافه کرد: احمد اکسیر در سبک فرانو شعر می‌گوید و در کتاب "بفرمائید بنشینید صندلی عزیز" مانیفستی از شعر فرانو ارائه می‌دهد و شاعران سبک فرانو به بحران مخاطب در شعر نو اعتقاد داشتند و درصدد آشتی بین مخاطب و شعر نو بودند.

کد خبر 1233943

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =