فرماندار پایتخت خواستار رفع مغایرتهای قانونی کرایه تاکسیها شد

فرماندار تهران برخی مصوبات شورای شهر تهران در مورد افزایش کرایه تاکسیها را مغایر با قانون اعلام کرد و افزود: مصوبه شورا در برخی از موارد مغایر با سیاستهای ابلاغی دولت است و شورا می بایست در آن تجدید نظر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن نایبی فرماندار پایتخت در حالی پس از دو هفته با افزایش نرخ کرایه تاکسیهای تهران موافقت کرد که مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت که شورای شهر مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسیها را در اوایل دیماه به فرمانداری تهران ارائه کرده است.

بر اساس قانون فرمانداری 15 روز وقت داشت تا مصوبه شورای شهر را بررسی و ابلاغ کند که طولانی شدن این بررسیها و تعلل فرمانداری اعتراض رانندگان تاکسی را به همراه داشت. 

همچنین اسلامی رئیس سازمان تاکسیرانی تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسیها در شهر شهر قدس و شهرستانهای تهران اعمال شده گفت: هر چند که استاندار تهران اعلام کرده که این افزایش قیمت بلامانع است ولی تازمانی که فرمانداری ابلاغ نکند ما حق افزایش کرایه ها را نداریم.

با این حال فرمانداری تهران در آخرین روزهای اتمام وقت قانونی صبح دوشنبه از موافقت و ابلاغ لیست ارسالی شورای شهر تهران با عنوان تعیین نرخ کرایه خطوط انواع تاکسی خبر داد اما برخی از بندهای این مصوبات را با قانون مغایر دانست.

در این رابطه فرماندار تهران تاکید کرده است که مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش نرخ کرایه تاکسیهای گردشی فرودگاهی، آژانسها، راه آهن و ... به خارج از محدوده شهر تهران با قانون مغایرت دارد زیرا در ابلاغیه وزارت کشور افزایش کرایه تاکسیها برای غیرکلانشهر ها (شهرستانهای اطراف تهران) حداکثر 20 درصد است که در مصوبه شورای شهر لحاظ نشده است.

همچنین فرماندار تهران یکی دیگر از مغایرتهای مصوبه شورای شهر با قانون را افزایش 20 درصدی کرایه تاکسیها از ساعت 24 تا 6 بامداد عنوان کرد و افزود: این مصوبه توجیه قانونی ندارد و همان افزایش 15 درصدی مناسب است.

نایبی افزایش 15 درصدی نرخ سرویسهای مدارس را نیز غیرقانونی عنوان کرده و افزود: سرویسهای مدارس قرارداد دارند و باید طبق قرارداد عمل کنند.فرماندار پایتخت از شورای شهر خواست تا با رفع موارد یاد شده هر چه سریعتر نرخ جدید کرایه تاکسی را به سازمان تاکسیرانی ابلاغ کرده و برچسب قیمتها را نصب کند.

کد خبر 1233953

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =