گلستان استان پایلوت اجرای طرح نجات آب شد

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت‌ آب منطقه ای گلستان گفت: گلستان به عنوان یکی از شش استان پایلوت اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب "داناب" انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، ایرج حیدریان پیش از ظهر دوشنبه در نخستین جلسه دبیرخانه استانی طرح ملی نجات آب افزود: این طرح یکی از طرح های مهم در زمینه فرهنگ سازی برای مصرف بهینه منابع آب کشور است.

وی با بیان اینکه شرکت‌ آب منطقه ای گلستان در زمینه ارتقای اگاهی های عمومی و فرهنگ سازی در زمینه صیانت از منابع آبی و مصرف بهینه آن پیشرو بوده است، تصریح کرد: مدیران صنعت آب گلستان با تمام ظرفیت از ابتکار شرکت مدیریت منابع آب ایران در اجرای این طرح حمایت می کند.

حیدریان آگاه سازی دانش آموزان در خصوص منابع، مصارف و چالش های آب و ایجاد حساسیت در بین آنان را از جمله اهداف اجرای این طرح برشمرد.

به گفته وی، آموزش راهکار های مصرف بهینه آب و صیانت از منابع آبی و همچنین اشاعه فرهنگ صحیح مصرف آب و نشان دادن قبح تخلفات آبی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان اجرای این طرح را در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اصلاح الگوی مصرف عنوان کرد و افزود: نگاه مسئولان این شرکت به طرح نجات آب، یک نگاه دینی و ملی است و وظیفه خویش می دانیم برای تحقق فرامین رهبر فرزانه انقلاب از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

حیدریان افزود: رفع دغدغه مقام معظم رهبری برای اصلاح الگوی مصرف در همه بخش ها و به ویژه بخش آب و نیز پرهیز از اسراف، وظیفه همه ماست که با همراهی سایر مسئولان استان و به ویژه رسانه ها انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان درخصوص ویژگی های طرح ملی نجات آب "داناب" گفت: مدیریت واحد از طریق دبیرخانه مرکزی، توأمان شدن با مدیریت بومی از طریق دبیر خانه های استانی، حضور شرکت مشاور برای مشاوره های تخصصی طرح و مخاطبان، از جمله ویژگی های این طرح است.

مدیرعامل شرکت ‌آب منطقه ای گلستان همچنین از تشکیل دبیرخانه استانی طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) در گلستان خبر داد و افزود: با تشکیل این دبیرخانه، روند اجرایی برنامه های این طرح شتاب می گیرد.

وی با اشاره به اجرای این طرح ملی در قالب چندین برنامه اجرایی، تصریح کرد: آموزش مفاهیم طرح با استفاده از اقلام و کارگاه های آموزشی و تهیه راهکارهای مشارکت مردم با هدف تثبیت آموخته های نظام آموزشی و نیز بازخورد گرفتن از مخاطبان از دیگر ویژگی های اجرایی این طرح است.

به گفته وی، راه اندازی سایت اطلاع رسانی، مرکز پیامک، بخشنامه های آموزش و پرورش، برگزاری نشست های خبری، تهیه کلیپ، برنامه های ویژه و گزارش خبری از رئوس نظام ارتباطی و رسانه ای این طرح است.

وی تصریح کرد: ارزشیابی و تشویق از دیگر ویژگی های اجرایی این طرح است که در طول مدت اجرای آن عملی می شود.

کد خبر 1234044

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =