حمایت از ملت فلسطین تا آزادی کامل آن ادامه دارد

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: پشتیبانی ملت ایران از مردم فلسطین تا روزی که ساکنان این سرزمین به آزادی کامل و با رأی خود دولت مستقلی را تشکیل دهند ادامه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی‌ بابایی روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه همایش جهانی دانش‌آموزان حامی فلسطین که با حضور نمایندگانی از 40 کشور جهان و دانش‌آموزان ایرانی عضو جمعیت دفاع از ملت فلسطین در تالار سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دنیا با یک تفکر اما با دو قدرت اداره می‌شد و ریشه تفکر این دو قدرت نیز یکی بوده است اما با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری حضرت امام (ره)، تفکر اسلامی با معنای ناب قرآنی برای حضور در صحنه بین‌المللی و تأثیرگذاری بر مدیریت جهانی کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل پیام شکسته شدن استخوان‌های سوسیالیسم و کمونیسم را به رهبران شوروی سابق اعلام کرد و این در حالی بود که دنیا با دو قدرت شرق و غرب مانند یک قیچی ملت‌ها را در سیطره خود گرفته بود.

حاجی‌بابایی ادامه داد: تفکر ارائه شده از سوی امام (ره) دنیای شریف انسانی و آزادی تمام انسان‌ها در حیطه تعالیم دینی را ندا می‌دهد و پیام آن همه قلب‌ها را فتح می‌کند و در گوش‌های شنوا تأثیرگذار است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی فهمید که این پیام با پیام‌هایی که در گذشته به ویژه در یک قرن اخیر با عنوان نهضت و انقلاب در سراسر دنیا ارائه شده متفاوت است بنابراین استکبار جهانی این واقعیت را خیلی زود و سریع دریافت و به همین دلیل از لحظات اول به دنبال خاموش کردن این نگاه بوده است. 

وی افزود: خشم آمریکا و دشمنان انقلاب یک خشم واقعی و واقع‌بینانه بوده است چرا که این انقلاب تسخیر کننده قلب‌ها بوده و نوع تفکر و ریشه‌های مبارزاتی را در سطح جهان تغییر داد و گرایش‌های آنها را به آموزه‌های دینی بیشتر کرد.

وزیر آموزش و پرورش، فلسطین را مصداقی از اردوگاه بزرگ تفکر اسلامی خواند و گفت: تأکیدات بزرگان ما در سه دهه اخیر بر حمایت از مردم بوده است و فلسطین به ویژه غزه برای نخستین‌بار در طول 60 سال اخیر در جریان جنگ ناخواسته 22 روزه که با حمایت کشورهای مشترک‌المنافع با آمریکا و با سکوت مرگبار اکثریت سران کشورهای اسلامی اتفاق افتاد در مقابل اردوگاه استکبار به پیروزی رسید.

وی با اشاره به پیروزی حزب‌الله در جنگ 33 روزه و نیز پیروزی مردم غزه در جنگ 22 روزه اظهار داشت: دو جنگی که در این اردوگاه شکل گرفت در واقع جنگ اردوگاه غرب با اردوگاه اسلام و نبرد دو نوع اندیشه بوده است که در یک سوی آن پنجه خون‌آلود استکبار جهانی و در سوی دیگر پنجه استوار الهی قرار داشته است. 

حاجی‌بابایی در ادامه با اشاره به اشغال عراق و افغانستان از سوی آمریکا گفت: امروز این آمریکا نیست که عراق را به اسارت گرفته است بلکه آمریکا در عراق و افغانستان اسیر شده است و در باتلاقی گیر کرده است که راه پس و پیش ندارد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: دانش‌آموزان ایران اسلامی در طول بیش از 30 سال اخیر قله‌های بلند عزت را فتح کرده‌اند. همچنین در هشت سال دفاع مقدس 35 هزار دانش‌آموز و 5 هزار معلم در جنگی که آمریکا بر ما تحمیل کرد و اکثریت کشورهای دنیا نیز از او حمایت کردند، توسط جلادی به اسم صدام به شهادت رسیدند.

وی تأکید کرد: پشتیبانی ملت ایران از مردم فلسطین تا روزی که فلسطینی‌های ساکن این سرزمین و رانده شده از آن با هر دینی و آیینی که دارند با آزادی کامل و با رأی خود دولت مستقلی را تشکیل دهند، ادامه خواهد داشت.

کد خبر 1234214

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =