ظرفیت دانشگاه ها در صدا و سیما بکار گرفته شود

همدان - خبرگزاری مهر: مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، تعامل و همکاری مراکز دانشگاهی را برای تولید برنامه‌های پرمحتوا و پژوهش‌محور ضروری عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در همدان، علی طلوعی ظهر دوشنبه در نشست مشترک با رئیس و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به اینکه جنس کار رسانه و دانشگاه به لحاظ ماهیتی از یک نوع است، گفت: برای تحقق فرمایش امام خمینی (ره) که صدا و سیما را یک دانشگاه عمومی می‌دانستند، به همکاری دانشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیتهای آنها نیاز جدی داریم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، گفت: این دانشگاه نقش مهمی در تعاملات اجتماعی - فرهنگی جامعه ایران دارد که نباید نادیده گرفته شود.

طلوعی با بیان اینکه چهار مقوله دین، اخلاق، امید و آگاهی در بستر خانواده و رفتارهای اجتماعی، محورهای اصلی برنامه‌سازی صدا و سیما در پنج سال آینده تعیین شده است، یافته‌های پژوهشی و موضوعات پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد به ویژه منابع پژوهشی با موضوع توانمندی‌های استان همدان را برای تولید برنامه‌های متنوع و مردم‌پسند در صدا و سیما بسیار مفید دانست.

طلوعی افزود: صدا و سیمای مرکز همدان برای بهره‌ گیری از ظرفیت علمی دانشگاه‌ ها، مستندسازی درباره مفاخر و چهره‌های علمی و همچنین ساخت برنامه‌های ویژه دانشگاهیان آمادگی کامل دارد و با استفاده از توان و پتانسیل این دانشگاه می‌توان به این مهم دست یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز با اشاره به اینکه حدود 14 هزار دانشجو در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی همدان و سما با 260 عضو هیئت علمی مشغول تحصیل هستند، گفت: استادان این دانشگاه در زمینه تولید علم و ارائه مقالات بین‌المللی فعالیت‌های مناسبی دارند و این دانشگاه برای همکاری با رسانه ملی آمادگی کامل دارد.

سید علی اصغر تروهید با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برای همراه کردن مهارت با آموزش، همکاری متقابلی با سازمان فنی و حرفه‌ای استان همدان دارد، ابراز امیدواری کرد در زمینه فرهنگی با صدا و سیما همکاری و تعامل داشته باشد.

وی با بیان اینکه صدا و سیما می تواند در تغیر نگرش افکار جامعه مانند دانشگاه عمل کند، گفت: نگرش مثبت مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان نسبت به دانشگاهیان موجب دلگرمی و خرسندی جامعه دانشگاهی است.

کد خبر 1234369

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =