تاریخ انقلاب باید حفظ شود

قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه افراد زیادی همچون شهید نواب صفوی برای به ثمر رسیدن انقلاب تلاش کرده‌اند بر توجه به تاریخ انقلاب و حفظ آن تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر دوشنبه در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران این سازمان با اشاره به اینکه تاریخ ایران سرمشق‌های فراوانی دارد، بیان داشت: نواب صفوی در 27 دی ماه 1334به شهادت رسید و نباید این شهید انقلاب و همراهانش را فراموش کرد و این افراد فداکاری‌های بسیاری برای انقلاب داشته‌اند تا قدرت، آسایش و اقتدار برای ما فراهم شود بنابراین ما باید به تاریخ انقلاب توجه فراوانی کنیم.

وی اظهار داشت: شهید نواب صفوی در سال 1301در خانی آباد به دنیا آمد و در آن زمان این افراد نمی‌تواستند ساکت بنشینند و این‌ها اولین افرادی بودند که دست به شمشیر بردند و جهاد کردند که کارشان بسیار مهم و موثر بوده است.

فرهنگ انقلاب باید خوب درک شود و انتقال یابد

آیت الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود گفت: فرهنگ انقلاب باید بدرستی درک شود و همچنین به دیگر نسل‌ها انتقال یابد.
وی اضافه کرد: امروز نباید از یاد و تاریخ شهید نواب صفوی به سادگی گذشت، افرادی که راه انقلاب را هموار کردند.

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه ایران پست‌های کلیدی را در دنیا درخواهد نرودید بیان داشت: این انقلاب در جهان موجی را ایجاد کرده و سبب بیداری مردم شده است.

لرزه بر اندام مصر و اردن افتاده است

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه رئیس جمهور تونس فرار کرده است و طرفداران وی نیز کنار رفتند و در حال حاضر یک انقلاب در کشور تونس در حال شکل گرفتن است که مردم می‌خواهند حکومت دلخواه خودشان را انتخاب کنند بیان داشت: کشور مصر و اردن در حال آماده باش است بدلیل اینکه می‌ترسد این امر به مصر نیز سرایت کند و لزره بر اندامشان افتاده است.

استاد برجسته حوزه  در ادامه گفت: مسئولیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی بسیار مهم و سنگین است و در این راستا باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی بیان داشت: باید در هفته دو ساعت در خصوص اهمیت و فرهنگ حفظ منابع طبیعی و محیط زیست برای مردم اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

مراجع تقلید به حفظ منابع طبیعی سفارش کنند
 

معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز در این دیدار گفت: در کشور 14.2 میلیون هکتار جنگل، 54.5 میلیون هکتار مرتع و 32 میلیون هکتار بیابان وجود دارد.

دکتر علی سلاجقه بیان داشت: با توجه به اینکه مراجع آموزه‌های دینی و احادیث و روایات را به مردم می‌آموزند، جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارند.

وی ادامه داد: مراجع تقلید با جایگاه والایشان به نحو مطلوب در جهت تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی طلایه دار هستند.

کد خبر 1234426

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =