12 تالاب و برکه طبیعی در اردبیل شناسایی شد

اردبیل - خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از شناسایی و ساماندهی 12 تالاب و برکه طبیعی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در اردبیل، علی حیدری شامگاه دوشنبه در دیدار با برخی از مدیران بخش خصوصی فعال در این حوزه اظهار داشت:  تالاب و برکه های طبیعی توسط این شرکت در دامنه های سبلان مشرف به اردبیل شناسایی شده است.

وی افزود: این تالابها و برکه ها به صورت بکر و دست نخورده مستعد سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده و شرکت آب منطقه ای اردبیل آماده ارائه مشاوره های مناسب برای سرمایه گذاری موفق بخش خصوصی و ایجاد سایتهای گردشگری آبی در منطق می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با بیان اینکه سرمایه گذاری در این بخش باید توسط صاحبان زمین و یا در زمینهای تملک شده با رعایت حد بستر و حریم صورت گیرد، ابراز داشت: شرکت آب منطقه ای از کلیه سرمایه گذاران بخش خصوصی که برنامه مناسبی برای سرمایه گذاری در این بخش را دارند، استقبال می کند.

وی اضافه کرد: شرکت آب منطقه ای اردبیل در جهت حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال سالم در بخش آب آماده هرگونه راهنمایی و مشاوره برای سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

حیدری همچنین از شناسایی هشت آبشار برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان خبر داد و اضافه کرد: در سطح استان اردبیل هشت آبشار دارای پتانسیل سرمایه گذاری شناسایی شده و آماده سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: این آبشارها در نقاط مختلف استان تاکنون به صورت بکر و دست نخورده باقی مانده و سالیانه میزبان صدها هزار توریست و گردشگر داخلی و خارجی است.

این مسئول آبشارهای سردابه، گورگور خیاوچای، گورگور سبلان، نره گر اسبی خلخال، آبشار یخی سبلان، آبشارهای دوقلو و سه قلو شیروان دره سی سبلان و آبشار ویلا دره را از جمله آبشارهای شناسایی شده و آماده سرمایه گذاری در سطح استان عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت استقبال بخش خصوصی از سرمایه گذاری در این حوزه ها، این شرکت آمادگی ارائه هرگونه خدمات را داشته و در صورت ارائه هرگونه برنامه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی، آمادگی همکاری دارد.

کد خبر 1234445

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =