گزارش تحقیق و تفحص از اجرای برنامه چهارم پایان بهمن ماه اعلام می شود

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از اجرای برنامه چهارم توسعه از نهایی شدن و اعلام گزارش این تحقیق و تفحص در پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد.

غفار اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جلسه امروز صبح کمیته تحقیق و تفحص از اجرای برنامه چهارم توسعه کشور گفت: ما بدنبال جمع بندی از گزارش تحقیق و تفحص ازعملکرد دولت در برنامه چهارم بوده و بخشی از این عملکرد را تحت پوشش 32 شاخص مورد بررسی قرار داده ایم.

وی تورم ، اشتغال، رشد، سرمایه گذاری داخلی، سرمایه گذاری خارجی، رفاه، درآمد سرانه، بودجه، وضع مالی دولت، بازار ارز ، اوراق مشارکت ، بیمه ، پیشرفت در اجرای اصل 44، تعامل با اقتصاد جهانی، بهره وری ، آمایش سرزمین، توازن منطقه ای، انرژی ، حمل و نقل، آب ، صنعت، معدن، مسکن، کشاورزی و منابع طبیعی را شاخص های مورد بررسی قرار گرفته عنوان کرد .

نماینده مردم هشترود در مجلس همچنین تصریح کرد: 3 سال و اندی از اجرای برنامه چهارم توسط دولت مورد بررسی کمیته تحقیق و تفحص قرار گرفته است ولی از آنجایی که دولت گزارش عملکرد سال 87 و 88 را هنوز به طور رسمی برای ما نفرستاده گزارش به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است.

وی گفت: ما برخی از اطلاعات و آماری که از طریق دیوان محاسبات و گزارش های مرکز آمار و بانک مرکزی در اختیار گرفته و مورد بررسی قرار داده و در گزارش خود لحاظ کرده ایم لذا هنوزتا گزارش جامع در این رابطه فاصله داریم.

وی ارائه گزارش نهایی  تحقیق و تفحص از روند اجرای برنامه چهارم را به بررسی کامل سالیان اجرای برنامه چهارم موکل کرد و اعلام داشت که تا پایان بهمن ماه گزارش جامعی در این رابطه تهیه و در اختیار هیئت رئیسه قرار خواهد گرفت.

کد خبر 1234473

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =