هزينه بالاي توليد فيلمهاي پليسي باعث شده است كه تا كمتر تهيه كننده اي حاضر به سرمايه گذاري در زمينه فيلم هاي پليسي شود.


به گزارش خبرگزاري مهر ، غلامرضا موسوي تهيه كننده سينماي ايران ضمن بيان اين مطلب در گفتگو با روابط عمومي جشنواره فيلم پليس افزود: براي اينكه يك فيلم پليسي از سختار محكم و منسجمي برخوردار باشد  و بتواند به راحتي مخاطب را جذب كند نيازمند صرف هزينه هاي بسيار بالايي است.

تهيه كننده فيلم هاي " گل يخ" و " تيك" گفت: هزينه هاي بالاي توليد فيلم پليسي ، تهيه كنندگان را فراري داده است.

موسوي رونق سينماي پليسي در ايران را نيازمند حمايت  از اين ژانر دانست و گفت: اگر هزينه هاي ساخت فيلم پليسي كاهش يابد، قطعا تهيه كنندگان رغبت بيشتري براي توليد اين آثار خواهند داشت.

موسوي در ادامه سخنان خود تاكيد كرد: از سويي ديگر ساخت يك فيلم پليسي نيازمند يك سري ابزار و تجهيزاتي است كه اين ابزار و تجهيزات خيلي در دسترس نيست.

وي افزود: در گذشته با ابزارهاي ساده تر مي شد فيلم پليسي قابل قبولي ساخت ولي هم اكنون براي ساخت يك فيلم پليسي با كيفيت و خوش ساخت ، نيازمند امكانات و تجهيزات جديدتري هستيم .

موسوي در عين حال گفت: اگر در سينماي ايران احساس شود كه به ساخت فيلم هاي پليسي نياز است و صرفه لازم را داشته باشد قطعا سينماگران به سمت توليد فيلمهاي پليسي خواهند رفت.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين نياز در سينماي ايران احساس شده است گفت: حتما اين نياز احساس نشده يا به حدي نرسيده است كه فيلم هاي پليسي بسيار كمي در ايران ساخته مي شود.

موسويان گفت: به نظر مي رسد سينماي پليسي در ايران به بلوغ لازم نرسيده است تا تهيه كنندگان سينما احساس كنند كه حال مي توان با ساخت فيلم هاي پليسي ، مخاطب را به سينما ها جذب كرد.

کد خبر 123603

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =