تقاضای گاز در واحدهای صنعتی استان قزوین افزایش یافت

قزوین- خبرگزاری مهر: رئیس گازرسانی به صنایع شرکت گاز استان قزوین گفت: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها متقاضیان اشتراک گاز طبیعی در بخش صنایع استان افزایش بیشتری داشته است.

جواد رجبعلی در گفتگو با خبرنگار مهر در قزوین اظهار داشت: قبل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها متقاضیان گازرسانی به صنایع به طور متوسط  ماهانه حدود 40 تا 45 واحد بود که پس از اجرای این قانون، شاهد درخواست اشتراک بیش از 150 واحد صنعتی و عمده در سطح استان در ماه هستیم.

وی افزود: این افزایش تقاضا شرکت گاز استان را ملزم کرده است تا با استفاده از تعداد پیمانکار بیشتر در اجرای پروژه ها روال زمانی گازرسانی به صنایع را حفظ کند و در موعد مقرر صنایع استان را تحت پوشش گازطبیعی قرار دهد به طوریکه قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، گازرسانی به 25 تا 30 واحد در ماه انجام می شد که پس از اجرای این قانون به 52 واحد صنعتی گازرسانی شده است.

رجبعلی همچنین از عقد قرارداد گازرسانی با 112 واحد کوره آجرپزی در محورهای شال، اسفرورین، فتح آباد، جنت آباد و کله دره خبر داد و تصریح کرد: در ماه گذشته گازرسانی به 17 مورد از واحدها به پایان رسیده و بقیه واحدها در دست اجراست.

در سال جاری 272 واحد صنعتی و عمده در استان توسط واحد گازرسانی به صنایع تحت پوشش گازطبیعی قرار گرفتند که این آمار پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه با رشد چشمگیری مواجه شده است.
 
    
  
 

کد خبر 1246582

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =