مازندران رتبه دوم کنکور فنی و حرفه ای و کاردانش کشور را کسب کرد

ساری - خبرگزاری مهر: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از کسب رتبه دوم کنکور سراسری امسال در رشته فنی و حرفه ای و کار و دانش خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکندر عباس پور ظهر یکشنبه در جلسه ستاد برگزاری جشنواره تجلیل از نخبگان و افتخارآفرینان دانش آموزی مازندران افزود:در سال 89 مازندران رتبه دوم کنکور فنی و حرفه ای و کاردانش را در سطح کشور کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: صعود 5 پله ای از رتبه هفتم به رتبه دوم نتیجه حمایت های شورای آموزش و پرورش شخص استاندار، مدیر کل و همه تلاشگران تعلیم و تربیت اعم از مدیران ادارات و هنرستان ها است.

عباس پور گفت: توسعه کمی و کیفی از برنامه های محوری سیاست های کلی است که در دولت دهم توجه ویژه به آن شده است، 20 واحد هنرستانی در طول سه سال اخیر به فضای موجود اضافه شد و شش هنرستان بزرگ از محل طرح های مربوط به سفر اول و دوم ریاست جمهوری با بیش از 80 درصد پیشرفت در حال احداث است که نشان از توجه به این مهم است.

عبا س پور ادامه دا: علاوه بر این 20 درصد از اعتبارات تملک و دارایی با اولویت هنرستانها برای خرید تجهیزات آموزشی اختصاص یافته است و نیز 900 میلیون تومان برای تجهیزات فنی و حرفه ای از محل اعتبارات استانی اختصاص یافت.

وی به توزیع 200 میلیون تومان اعتبار علاوه بر اعتبارات ذکر شده در بین هنرستان ها اشاره کرد و ادامه داد: همه این موارد باعث شده است تا موفقیت های ملی در این رشته حاصل شو.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش افزود: مازندران در هدایت تحصیلی نسبت به عملکرد سال گذشته و هدف کمی برنامه سنواتی با 4/41 درصد جلوتر از هدف پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: گسترش فنی و حرفه ایها در 27 منطقه مازندران و عرضه رشته های جدید پرتقاضا باعث شده است تا گرایش مناسبی نسبت به این رشته های تحصیلی داشته باشیم.

عباس پور گفت: 250 هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش با قریب به 30 هزار دانش آموز در مازندران فعال هستند و در جشنواره تجلیل از برترین های آموزش و پرورش از افتخارآفرینان این رشته تجلیل به عمل می آید.

وی افزود: این تجلیل در راستای سیاست های تشویقی جهت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش صورت می گیرد.

کد خبر 1247135

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =