تنها 850 هزار خانوار روستایی و عشایری بیمه شدند

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور گفت: سه میلیون نفر مشمول این نوع بیمه هستند که تاکنون 850 هزار خانوار بیمه شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، سید مجید موسویان بعد از ظهر یکشنبه در دهمین همایش سراسری دهیاران استان گلستان گفت: با توجه به غیر اجباری بودن این بیمه 27درصد پیشرفت داشته است.

وی اظهار داشت: با احرای این طرح در بعضی استانها بالای 60 درصد مشمولان و در بعضی استانها زیر 20درصد مشمولان بیمه شده اند.

وی به نارضایتی خود از عملکرد بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان اشاره کرد و گفت: علیرغم صرف نیروی زیاد در استان 18.9 درصد مشمولان بیمه شده اند در حالیکه به لحاظ اقتصادی روستاییان و عشایر و شهرنشینان استان از متوسط کشوری بالاتر هستند، انتظار دارم سطح بیمه در استان به بالای متوسط کشوری و حتی نزدیک به 100درصد برسد.
 
وی افزود: یک سوم مبلغ بیمه یعنی 90 هزار تومان توسط بیمه شده پرداخت می شود و مابقی توسط دولت پرداخت می شود، سرعت بیمه در بعضی استانها و حتی بعضی کارگزاران در استان گلستان خود را نشان می دهد.
 
وی در ادامه به هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و گفت: اقتصاد ایران به سمتی می رفت که روز به روز بیمارتر می شد و اگر این طرح اجرا نمی شد ظرف 5 تا 10 سال آینده دیگر کسی جرات جراحی کردن اقتصاد را نداشت و معضل بزرگی ایجاد می شد.
 
موسویان افزود: از عوامل موفقیت اجرای این طرح در این 50 روز جسارت دولت دهم و پشتیبانی مردم است،هرچند ممکن است در دوران نقاهت پس از جراحی دردهایی هم ایجاد شود اما با هدف ارزنده ای که در طرح است و هوشیاری مسئولین و مردم منجر به گذر از این دوران می شود.
 
وی اظهار داشت: در این طرخ لبه تیغ جراحی به سمت اسراف و تبذیرها نشانه رفت،  3دهک بالای جامعه باید وضعیت خود را دگرگون کنند، دهک های 7و6و5و4 در فضای متوسطی هستند و تغییر چندنی ایجاد نمی شود و در قسمتهای پایین تر در روستاها و مناطق عشایری متعادل کردن پرداحت یارانه ها منجر به افزایش درآمد خانوار می شود.
کد خبر 1247203

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =