ساخت مسجد دو طبقه شمال شهر مدیسون در آمریکا آغاز شد

ساخت مسجدی دو طبقه در شمال شهر مدیسون در ایالات ویسکوزین آمریکا آغاز شده تا مسلمانان این شهر بتوانند نمازهای جماعت و نمازهای ظهر جمعه خود را در مسجدی با تسهیلات کافی اقامه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع  اینترنتی، کار ساخت این مسجد چون بیشتر مساجدی که در آمریکا یا سایر کشورهای غربی ساخته می شود بدون جنجال نبود. اعضای هئیت شورای شهر مدیسون از یک سال گذشته مخالفتهای جدی با ساخت این مسجد ابراز کرده بودند که درنهایت به صدور مجوز برای ساخت مسجد منتهی شد.

براساس اعلام هیئت اجرای شهر مدیسون، مسلمانان اجازه ساخت مسجد را در ماه ژانویه دریافت کرده و به سرعت مقدمات ساخت و ساز را فراهم کردند.

برد سلر عضو هیئت اجرایی شهر مدیسون گفت: مسلمانان تمام شرایط لازم را محقق کردند و ما نیز مجوز را چون سایر مجوزهای درخواستی صادر کردیم. همه مواردی که از آنها خواسته شده بود اجرایی  و استانداردهای آغاز کار فراهم شد.

بحثها و مناقشات برسر ساخت این مسجد به قدری بود که تصمیم و موافقت نهایی با ساخت این مسجد بیش از هفت ماه به تعویق افتاد.

انجمن مسلمانان می‌سی‌سی‌پی متولی ساخت این مسجد اعلام کرده به علت مخالفتهای صورت گرفته درنظر دارد پس از ساخت مسجد روز گشایش درهای مسجد برگزار کرده تا به رفع باورها و شبهات احتمالی درباره مسلمانان و فعالیتهای دینی خود بپردازند.

کد خبر 1247243

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =