گسترش فرهنگ قرآنی ضامن زیست مومنانه است

شهردار تهران گفت: گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه ضامن یک زیست مومنانه است و چنانچه فرهنگ قرآنی در جامعه ای حاکم شود آن جامعه از جهت مادی و معنوی تامین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف عصر یکشنبه در مراسم اختتامیه محافل به سوی روشنایی ویژه هیئت قرآنی بانوان در منطقه 18 با تبریک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید یاد امام (ره) و شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس را گرامی بداریم چرا که امروز همه ما زندگی مادی و معنوی، استقلال کشور، عزت مسلمین، گسترش فرهنگ قرآن و زندگی در سایه نظام ولایی مان را مدیون امام (ره) و شهدا هستیم و اگر مبارزات شهدا و رهبری امام خمینی (ره) نبود به چنین توفیقی دست نمی یافتیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه نمی گوییم امروز هیچ مشکلی نداریم گفت: اما اگر با انصاف نگاه کنیم نظام جمهوری اسلامی از بعد مادی و معنوی کارهای بسیار مطلوبی در جامعه به انجام رسانده که این اقدامات همچنان با کیفیت بالا تداوم دارد.
 
وی افزود: ما باید قدر شناس آنانی باشیم که در راه انقلاب اسلامی مبارزه و مجاهدت کرده و شهید دادند و در این راه جز با خدا با کسی معامله نکردند.
 
قالیباف در مورد ساماندهی محافل قرآنی در منطقه 18 گفت: موضوع قرآن و فرهنگ قرآنی در جامعه ضامن یک زیست مومنانه است و چنانچه فرهنگ قرآنی در جامعه ای حاکم شود آن جامعه از جهت مادی و معنوی تامین شده چرا که قرآن کتاب زندگی، نشاط و امید است.
 
شهردار تهران گفت: زمانی فرهنگ قرآنی در جامعه به نحو مطلوب حاکم می شود که این حرکت توسط زنان پیش رفته و بانوان جامعه پیش قراولان فرهنگ قرآنی در کشور شوند.
 
وی با تاکید بر این مطلب که نقشی که زن در جامعه دارد مردان نمی توانند ایفا کنند گفت: زنان مربیان اصلی جامعه هستند و تاثیر تربیت آنها بیش از آموزش و پرورش بوده و همیشه پشت یک مرد یا فرزندی موفق ، همسر و مادری موفق وجود دارد.
 
قالیباف تصریح کرد: اگر این بانوی موفق یک بانوی قرآنی باشد همه چیز تکمیل شده و در این راستا به معاونت اجتماعی شهرداری تاکید کرده ام که اولویت برای برگزاری جلسات قرآنی به بانوان تعلق گیرد چرا که اگر مادری در یک خانواده به محفل قرآنی برود همه اعضای خانواده را با قرآن آشنا می کند.
 
وی افزود: شهرداری تهران برنامه های قرآنی را جز اولویت برنامه های فرهنگی خود قرار داده و می توان گفت شهر تهران در ابعاد مختلف در زمینه فعالیتهای قرآنی جزو شهرهای پیشتاز میان کشورهای اسلامی به شمار می رود.
 
قالیباف با اشاره به این مطلب که تهران در زمینه اقدامات قرآنی در مسیر تاریخ از گذشته تا کنون اقدامات بی شماری را به انجام رسانیده گفت: این امر سبب شده شهرمان در بسیاری از زمینه های قرآنی مقام اول را کسب کرده و باید این پیشتازی را حفظ کند و رکورد بیشتری را در آینده در این زمینه به خود اختصاص دهد.
 
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی برنامه های قرآنی را در اولویت برنامه های خود قرار داده و از شورای شهر برای حمایت مطلوب در این زمینه تشکر کرد و گفت: ساخت بزرگترین مرکز قرآنی کشور در تپه های عباس آباد تهران آغاز شده که این مرکز نقش جدی و اساسی برای تویعه فرهنگ قرآنی در ابعاد مختلف را فراهم می کند.
کد خبر 1247330

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =