وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه طرح جامع توسعه صنعت فولاد کشور تدوین شده است، گفت: با پیاده سازی این طرح، ظرف حداکثر چهار سال آینده ظرفیت تولید فولاد کشور به بیش از 55 میلیون تن خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر محرابیان در اولین همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن کشورافزود: امروز وزارت صنایع و معادن سندی تهیه کرده است که براساس آن مشخص شده طی سال های آینده، چه معدنی، در چه سالی، چه مقدار استخراج و برای کدام طرح، مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به مزیت های تولید فولاد در کشور خاطرنشان کرد: در اختیار داشتن منابع سرشار انرژی، دارابودن ظرفیت های غنی معدنی و دسترسی به آب های آزاد از جمله مزیت های ایران برای قرار گرفتن در جمع فولاد سازان بزرگ دنیا است.

محرابیان ادامه داد: با افزایش تولید و ظرفیت فولاد در کشور، تا افق 1404 در جمع 10 فولاد ساز بزرگ دنیا قرار خواهیم گرفت.

وزیر صنایع و معادن، با تاکید بر اینکه توسعه صنعت فولاد و محصولات فولادی از جمله اولویت های وزارت صنایع و معادن خواهد بود، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک کشور که در نقطه ثقل مصرف فولاد دنیا قرار گرفته، رشد صنعت فولاد، جزء برنامه های بنیادی ما قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه دستیابی به ظرفیت تولید 55میلیون تن فولاد هدف نهایی این بخش نیست، تصریح کرد: افزایش تولید فولاد خام و تحقق اهداف صادراتی این بخش برای ما کافی نیست، بلکه درصدد هستیم با تکمیل سایر زنجیره های تولید مربوط به این بخش و توسعه صنایع وابسته به فولاد، ارزش افزوده بیشتری نصیب فعالان این صنعت کنیم.

محرابیان همچنین با بیان اینکه پیش از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها ، تامین انرژی واحدهای صنعتی به خصوص در فصول سرد سال، یکی از دغدغه های اصلی وزارت صنایع و معادن بوده است، اظهار داشت: با گذشت نزدیک به دو ماه از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها، و صرفه جویی مصرف انرژی در بخش خانگی، بخش عمده ای از این دغدغه از میان رفته است؛ به گونه ای که طی این مدت مصرف گاز صنایع نزدیک به 15درصد افزایش یافته است و هیچ گونه مشکلی در زمینه تامین گاز واحدهای صنعتی وجود ندارد.

کد خبر 1247344

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =