قزوین - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: رسانه ها در نظام اسلامی باید متخلص و آراسته به اخلاق باشند تا بتوانند رسالت خود را بخوبی ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، محمد حسین شفیعی ها در مراسم افتتاح خبرگزاری برنا و شبکه فعالان ازدواج استان قزوین که با حضور کرمی مدیرعامل خبرگزاری برنا و عجم استاندار برگزار شد گفت: در چند ماه گذشته در حوزه اطلاع رسانی شاهد اتفاقات خوبی بودیم و صدور مجوز دو روزنامه و افزوده شدن چند هفته نامه و خبرگزاری نوید بخش حرکتی روبه رشد در اطلاع رسانی تلقی می شود.
 
وی افزود: هرچند این توسعه و گسترش کمی رسانه های ارزشمند و مطلوب است اما مسئولیت فعالان این بخش را سنگین تر می کند و باید به سمتی حرکت کنیم تا اخلاق حرفه ای و رسانه ای در جامعه و استان ما نهادینه شود.
 
شفیعی ها یادآورشد: رسانه ها کاربرد تاثیرگذاری دارند و با گسترش فناوریها و رسانه های مجازی باید با حفظ شئونات اخلاقی و رعایت اخلاق حرفه ای رسالت مهم خود را ایفا کنید.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: رسانه ها باید ضمن آسیب شناسی و بازنگری در رفتار خود از مشکلاتی که با آن مواجه می شوند نسبت به اصلاح رفتار خود اقدام کنند و از رسانه ای کردن برخی مسائل شخصی که به حرمتها آسیب می زند خودداری کنند.
 
وی گفت: شکار لحظه ها و حاشیه در اخبار و رویدادها که در میان فعالان رسانه های به عنوان یک هنر یا توانمندی تلقی می شود برخی اوقات از حریم اخلاقی خارج شده و کاری خبری تلقی نمی شود لذا باید در هر کار خدا را در نظر بگیرید و آنچه موجب نارضایتی الهی می شود را انجام ندهید.
 
شفیعی ها ورود افراد جدید و جوان به عرصه مطبوعات و رسانه را موجب شکوفایی این کار داسنت و افزود: باید رسانه ها را تقویت کنیم و بدانیم تاثیر انها در حدی است که نیمی از بازخورد جهانی قیام مردم مصر و تونس در انعکاس تحولات مرهون حضور رسانه ها در صحنه است.
 
در این مراسم پس از افتتاح رسمی خبرگزاری برنا و شبکه فعالین ازدواج در استان قزوین از سه خبرنگار فعال و برتر استان در عرصه جوانان از جمله محمد رضا جباری خبرنگار خبرگزاری مهر در قزوین با اهدا لوح تقدیر شد.
کد خبر 1247438

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =