در فناوری‌های دفاعی به فراتر از مقیاس باورهایمان دست یافته‌ایم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رادارگریزی و حفظ ثبات شناورها هنگام شلیک در دستور کار است، گفت: در توسعه قدرت و فناوری‌های دفاعی به فراتر از مقیاس باورهایمان دست یافته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه عصر امروز یکشنبه در نخستین همایش ملی شناورهای تندرو که در دانشگاه امیر کبیر برگزار شد، انقلاب اسلامی را  تحقق تمام نمای سنت‌های الهی در عالم دانست و اظهار داشت:  بزرگترین عظمتی که امام (ره) خلق کرد این بود که از درون تیرگی‌ها، خورشید آزادی و استقلال و ارزش‌های اسلامی را در این سرزمین طلوع داد.

وی با بیان اینکه امام (ره) مقیاس‌های نگاه‌ها را تغییر داد ، گفت: امام (ره)  امپراطوری‌ها را در باور مردم تا مقیاس واقعی‌شان کوچک کرد و ضابطه‌های قدرت را تغییر دادند.
 
سردار سلامی خاطرنشان کرد:  امام (ره) مفهوم "ما می‌توانیم " را در اوج نابرابری‌ها عینیت دادند و الگوی موفق انقلاب اسلامی امام (ره) قابلیت تکثیر پیدا کرد به شکلی که امروز به تعبیر رهبری پژواک صدای انقلاب را در بلاد اسلامی می‌شنویم.
 
وی تصریح کرد: موتور محرک انقلاب دوباره روشن شده است و ملت‌هایی که تا امروز زیر سایه‌ سنگین استکبار مدفون شده بودند در حال احیاء هستند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه   با بیان اینکه پس از گذشت سال‌ها و ارتقای سطح عزت ایران به این نتیجه‌ رسیده‌ایم که مقاومت، جواب‌های روشنی به ما خواهد داد‌، اظهار داشت: راه عزت ما از درون مقاومت عبور می‌کند.
 
سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دشمن تاکنون از اشکال مختلف استراتژی‌ها علیه ما استفاده کرده اما الگوهای مقاومت تاکنون پاسخ‌های ایده‌عالی به ما داده‌اند و البته ما مجبوریم خود را برای فرضیات سخت آماده کنیم و این راز داوم و قوام ارزش‌های اسلامی ما است.
 
وی  با بیان اینکه ما با اشکال مختلف نبرد با دشمن روبه رو هستیم، اضافه کرد: باید دامنه تاثیرات دشمن در جنگ نرم را مهار کنیم.
 
سردار سلامی عنوان کرد: دشمن در نبرد سخت، قدرت خود را با توسعه دریایی مهندسی کرده است و در جهت گسترش جهانی با ماهیت فیزیکی تلاش می‌کند که اکثرا در حوزه دریا صورت می‌گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه  دشمن قدرت نظامی خود را در بستر دریا گسترش می‌دهد تا بتواند میدان‌های مورد نظر را در سراسر جهان کنترل کند، دریا را یک منطقه راهبردی و منازعه استراتژیک برشمرد.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شرایط جغرافیای کشور با وجود مناطق دریایی در شمال و جنوب ایران، عرصه دریا یکی از محورهای استراتژیک دفاعی  جمهوری اسلامی ایران دانست  و اضافه کرد: ما باید در دریا قدرتمند باشیم و توانایی نبرد پیروز مندانه را در آنجا به دست آوریم.
 
سلامی گفت: امروز ما از دریا و قدرت دریایی در مرحله بازدارندگی و دفاع استفاده های زیادی می کنیم.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه  سخنان خود تاکید کرد:  وقتی نبردها جنبه ایستا دارند، نقش انسان خیلی تعیین کننده نیست  بلکه سیستم‌ها اهمیت دارند اما در نبردهای پویا و دینامیک افراد حرف اول را می‌زنند.
 
وی خاطرنشان کرد: در سیستم رزم دریایی که قابلیت جابه جا شدن و مانور بسیار بالا است سیستم‌ها باید به گونه‌ای توسعه پیدا کنند تا از مزیت‌های انسانی نهایت استفاده شود.
 
سلامی افزود: در سیستم‌های غول‌ پیکر و با تکنولوژی سنگین عوامل فنی بر رفتار افراد غلبه پیدا می‌کند و آسیب پذیر می‌شوند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رویکرد ما این است که از بهره‌های تکنیکی انسانی حداکثر استفاده را در پیروزی نبردهایمان ببریم، گفت: تاکتیک ما این است که از شناورهای تندرو و با سرعت بالا استفاده کنیم.
 
وی بهینه سازی سیستم رانش، کاهش وزن، استفاده از مواد مناسب در سازه و کاهش سطح اصطکاک شناور با سطح دریا را از موضوعات مهم ساخت یک شناور رزمی به شمار آورد..
 
سلامی ادامه داد: ما نیازمندیم این شناورها تا حدودی از دید رادارها مخفی بمانند و در زمان شلیک ثبات بیشتری داشته باشند.
 
وی در خاتمه با بیان اینکه در توسعه قدرت و فناوری‌های دفاعی به فراتر از مقیاس باورهایمان رسیده‌ایم، تصریح کرد: ما در عرصه موشک‌ها، پرنده‌های بدون سرنشین، پدافند‌ها و شناورها فاصله زیادی با پیشرفته ‌ترین کشورها نداریم.
کد خبر 1247505

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =