سند چشم انداز پنج سال آینده ورزش گیلان تدوین می شود

رشت - خبرگزاری مهر: مدیرکل تربیت بدنی استان گیلان از تدوین سند چشم انداز برای پنج سال آینده ورزش استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در رشت، رضا محمدی اصل ظهر پنجشنبه در نشست خبری اظهارداشت: این سند تمامی ابعاد ورزش همگانی و قهرمانی را شامل می شود.

وی با عنوان اینکه وضعیت ورزش استان بررسی کلی و یک جامع هدف در شاخصها و در ابعاد مختلف تعریف خواهد شد، افزود: طی پنج سال به شاخصهای که در سند لحاظ می شود باید دست پیدا کرد.

مدیرکل تربیت بدنی گیلان در خصوص اینکه  " آیا این طرح فقط مربوط به استان گیلان است یا اینکه مشابه این طرح در استانهای دیگر اجرا می شود "، گفت: قبلا یک پیش نویسی را تمامی استانها نوشتند ولی اجرایی نشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه " هم اکنون این سند چشم انداز در چه مرحله ای است ، اظهارداشت: پیش نویس سند آماده شده ودر حال بررسی از سوی کارشناسان و اساتید است.
 
محمدی اصل در پاسخ به این سئوال که آیا پیش نویس شامل زیرساختها نیزمی شود، یادآورشد: زیرساختهای ورزشی مطابق برنامه پنجم توسعه تدوین شده و طی این مدت باید به هدفی که در برنامه تعریف شده است، رسید.

وی درادامه گفت: با تکمیل ساخت110 پروژه ورزشی نیمه تمام حدود 18 سانتیمتر به سرانه فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

مدیرکل تربیت بدنی گیلان افزود: درحال حاضر110 پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح استان وجود دارد که میانگین پیشرفت این پروژه ها حدود 45 درصد است.

وی خاطر نشان کرد: در استان یک میلیون و 176 هزار متر مربع فضای ورزشی وجود دارد که 360 هزارمتر مربع قبل ازدولت نهم و دهم  و 800 هزار متر مربع در دولت نهم و دهم ایجاد شده که یک انقلاب بزرگ در استان و کشور است.

محمدی اصل بیان داشت: در دور اول و دو سفر پروژه های ورزشی که مصوب شد 60 درصد این پروژه ها به اتمام رسیده و 85 درصد پروژه ها نیز اجرایی شده است.
 
وی تاکید کرد: تمامی این پروژه در صورت تامین اعتبار سه سال به اتمام خواهند رسید.
 
مدیرکل تربیت بدنی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه گیلان از استانهای مطرح کشور در زمینه ورزش است، یادآورشد: این امر به خوبی از تعداد ورزشکاران، قهرمانان و نشانهای ورزشی استان پیدا است.
کد خبر 1250789

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =