دانشگاه تربیت مدرس جزء 10 دانشگاه برتر جهان اسلام است

رئیس دانشگاه تربیت مدرس در جشن دانش آموختگان این دانشگاه به ارائه گزارشی از تعداد دانش آموختگان دانشگاه تربیت مدرس پرداخت و گفت: دانشگاه تربیت مدرس جزء سه دانشگاه برتر ایران و 10 دانشگاه برتر جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر بیژن رنجبر عصر پنجشنبه با اشاره به ایام فراغت از تحصیل به ارائه آمار فارغ التحصیلان در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد و افزود: دانشگاه تربیت مدرس در سال 89، دو هزار و 381 فارغ التحصیل در مقطع دکتری و یک هزار و 266 دانش آموخته در مقطع کارشناسی دارد.
 
وی با بیان اینکه کل فارغ التحصیلان مقطع دکتری این دانشگاه از گذشته تاکنون تاکنون به دو هزار و 749 می رسند، گفت: دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک هزار و 565 نفر است.
 
رئیس دانشگاه تربیت مدرس از دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه نیز یاد کرد و اظهار داشت: 114 دانشجوی غیر ایرانی  از 23 کشور جهان دراین دانشگاه تحصیل می کنند که از این تعداد 48 دانشجو در مقطع دکتری و 66 دانشجو نیز در کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.
 
رنجبر در ارتباط با تعداد رشته های موجود این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: 115 رشته در مقطع دکتری، 150رشته در کارشناسی ارشد و 265 رشته در 125گروه دانشگاه تربیت مدرس وجود دارد.

به گفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه 515 عضو هیئت علمی دارد که در این میان 93 استادیار، 200 دانشیار،204 استاد دانشگاه و 18 مربی در دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه تربیت مدرس جزء سه دانشگاه برتر ایران و 10 دانشگاه برتر جهان اسلام است در ارتباط با تعداد مقالات دانشگاه و رساله های برتر دانشگاه نیز گفت: در سال89، تعداد مقالات این دانشگاه به یک هزار و 137 رسید که از این مقدار یک هزار و 20 مقاله توسط ISI ایندکس شد و دانشجویان این دانشگاه 9 رساله و 7 پایان نامه برتر در سال 89 ارائه دادند.
 
رنجبر به حجم قراردادهای این دانشگاه در بخش صنعت اشاره کرد و افزود: از نظر امور کاربردی و تحقیقات تاکنون قراردادهای بسیاری با بخش صنعت منعقد شده که تاکنون 9 میلیارد تومان این قراردادها وصول شده است. هر چند حجم مبالغ وصول نشده بیشتر از این مقدار است.
کد خبر 1251047

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =