ایمان و وحدت و ولایت عناصر اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی معتقد است که انقلاب اسلامی ایران سه عنصر اساسی دارد ایمان مردم، وحدت مردم و رهبری.

حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی هوایی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد حضور مردم در مراسم 22 بهمن و تکرار پرشور آن در هر سال به خبرنگار مهر گفت: حضور امت حزب‌الله در این راهپیمایی حضوری پرحرارت و پرشور است و مردم ما آزادانه و بر مبنای اعتقادات خودشان و آرمان‌های اسلام و فرهنگ تشیع و اعتقاد به ولایت و رهبری و رهبری معظم انقلاب حماسه دیگری را آفریدند.

وی تصریح کرد: مردم با حضور در این مراسم باشکوه با آرمان‌های امام و شهدا عهدی دوباره بستند. 33 است که ملت ایران در 22 بهمن حضور پیدا می‌کند و از ماهیت اسلامی خودش دفاع می‌کند و برای حفظ انقلاب از هیچ فداکاری دریغ نکرده و نخواهد کرد.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای استقلال خواهی بوده است و مبنای حرکت آن به سمت تعالی است.

موسوی هوایی تاکید کرد: ‌انقلاب اسلامی چند عنصر مهم و اصلی دارد. عنصر اول ایمان مردم است. عنصر دوم وحدت مردم و سومین عنصر رهبری است. ما باید در این سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی این عناصر را حفظ، تقویت و گسترش دهیم.

وی در ادامه با اظهار تاسف از این که برخی از کسانی که در مسیر انقلاب بودند و در حال حاضر از این مسیر عدول کرده و براساس صحبت‌های رهبر انقلاب رفتار نمی‌کنند، گفت: رفتار این گونه افراد براساس قدرت‌طلبی است. آنها نگاه صحیح به دنیا ندارند و نگاه آنها نگاه غیرخدایی به انقلاب است و بر این اساس از مردم و نظام جدا می‌شوند. رهبری و نظام تلاش های بسیاری کرده و می‌کند که مردم در مسیر انقلاب باقی بمانند و به تعبیر مقام معظم رهبری از کشتی انقلاب پیاده نشوند. این عده با اینکه مردم و حضور مردم را می‌بینند باز هم به مسیر باز نمی‌گردند.

موسوی تاکید کرد: ما با آنها نمی‌توانیم وحدت داشته باشیم. باید خطوط مشخص شود و مرزبندی صورت گیرد. باید براساس اسلام و آرمان‌های انقلاب و منافع ملی و ولایت مرزها مشخص شود.

وی افزود: این مردم و نظام و رهبری نیستند که باید از مواضع خود کوتاه بیایند بلکه این آنها هستند که باید از مواضع خود پایین بیایند. این انقلاب مسیر خود را پیدا کرده و چه افراد با آن بمانند و چه نمانند به راه خود ادامه خواهند داد. به صلاح ماست که به خیل مردم در اطاعت از رهبر پیوسته، محور وحدت در نظام اسلامی ایران پیروی از قانون اساسی، رهبری و قوانین کشور است و همه می‌توانند به آن بپیوندند. هر کس باید از خود دست بردارد و براساس محورهای مذکور به اقیانوس مردم بپیوندد.

کد خبر 1251174

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =