انقلاب اسلامی سرنوشت سیاسی منطقه را به نفع مسلمانان تغییر داد

اردبیل - خبرگزاری مهر: دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: قدرت و تاثیر گذاری سیاسی و فرهنگی انقلاب ایران در بیداری ملتهای اسلامی، هم اکنون سرنوشت سیاسی منطقه را به نفع مسلمانان تغییر داده است.

به گزارش خبرنگار مهر در ردبیل، سرلشگر رحیم صفوی امروز در جمع راهپیمایان 22 بهمن اردبیل اظهار داشت: برکات انقلاب اسلامی امروز به همه دنیا صادر شده و همه ملتهای آزادیخواه از آن بهره می گیرند.

وی با اشاره به شکست آمریکا در ایجاد خاورمیانه غربی و غیر اسلامی اضافه کرد: با تحولات اخیر در کشورهای عربی از جمله مصر، تونس، یمن، عربستان، عراق و... شاهد تشکیل خاورمیانه اسلامی و انقلابی در منطقه هستیم.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا این موفقیتها را در سایه خون شهدا و مقاومت مردم ایران در برابر توطئه های دشمنان دانست و افزود: بعد از گذشت 32 سال از عمر انقلاب و با وجود تلاشهای آمریکا و صهیونیستها در شکست حرکت مردمی، ایران اسلامی به رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و با حضور مردم در صحنه های مختلف به پیروز رسیده است.

پیروز واقعی جنگ عراق و افغانستان ایران بود

وی با بیان اینکه دولت آمریکا در رسیدن به اهداف نظامی و اقتصادی خود در کشورهای عراق و افغانستان با شکست مفتضحانه ای مواجه شده است، تصریح کرد: بی شک پیروز این نبرد استراتژیک، ایران اسلامی بود.

رحیم صفوی با اشاره به اسناد موجود در قطعیت حمله آمریکا و هم پیمانانش به ایران بعد از جنگ عراق و افغانستان، تدابیر حکیمانه و مواضع شجاعانه و قاطع سیاسی و نظامی رهبر انقلاب اسلامی و آمادگی قدرت نظامی نیروهای بیست میلیونی سپاه و بسیج و ارتش را مهمترین مانع در برابر فکر حمله دشمنان به ایران عنوان کرد.

وی ابراز داشت: وقتی آمریکا به سیاستهای استعماری خود در باتلاقهای عراق و افغانستان دست نیافت، پا پس کشید و به صراحت اعلام کرد که توانایی حمله به کشور ایران را ندارد، چرا که رهبری و ملت ایران با کشورهای دیگر متفاوت است.

نقشه استعماری آمریکا در خاور میانه شکست خورده است

فرمانده سابق سپاه پاسداران کشور روی کار آمدن دولت اسلامی و شیعه را با هوشمندی مردم عراق مهمترین شکست آمریکا در این کشور و منطقه عنوان کرد و یاد آور شد: آمریکا خواستار ایجاد یک نظام غیر اسلامی و لائیک در این کشور بود، اما بیداری مردم عراق معادلات آنها را بر هم زد.

وی خاطر نشان کرد: امروز دولت آمریکا در کشورهای جنوبی خلیج فارس انبار بزرگ اسلحه ایجاد کرده است، اما باید بداند که در آینده ای نزدیک و با بیداری ملتها این سلاحها به دست مردم آزادیخواه خواهد افتاد و علیه آمریکا مورد استفاده قرار خواهد خواهد گرفت.

رحیم صفوی همچنین شهادت طلبی مردم تونس و مصر در بربراندازی حکومت دیکتاتور بی علی و مبارک را یاد آور شد و افزود: نقشه های آمریکا در این کشورها نیز با شکست مواجه شد و بعد از 30 سال با فرار کردن حسنی نامبارک مردم مصر به آزادی و انقلاب اسلامی دست یافتند.

شمارش معکوس برای سرنگونی رژیم صهیونیستی آغاز شده است

وی تحولات مردم کشورهای منطقه و اسلام خواهی آنها را شمارش معکوس برای سرنگونی و نابودی رژیم غاصب صهیونیسم دانست و متذکر شد: هم اکنون نفس رژیم صهیونیسم با شکست در صحنه های مختلف سیاسی، نظامی و... در چند سال گذشته و بویژه سقوط حکومت مبارک در مصر به شماره افتاده است.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: جنگ 22 روزه مردم غزه و 33 روزه لبنان و سرکوبی فتنه گران در 18 تیر 88 و نهم دی ماه همان سال در ایران ارکان رژیم صهیونیست را به لرزه در آورد و این پیروزیها با صبر و استقامت رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور بسیجی مردم به وقوع پیوسته است.

مردم با بصیرت سیاسی در صحنه حضور یابند

وی همچنین با اشاره به اینکه شاید در آینده با فتنه های دیگر با شکل متفاوت در کشور مواجه شویم، یاد آور شد: برای از بین بردن فتنه مردم به مانند گذشته باید با بصیرت سیاسی در صحنه حضور یابند و با قاطعیت از مقام معظم رهبری و ولایت فقیه حمایت کنند.

رحیم صفوی خاطر نشان کرد: بی شک دولت و ملت بزرگ ایران به رهبری مقام معظم رهبری و حمایت و حضور مردم در تمام صحنه های انقلاب بر فتنه های گذشته و آینده غلبه می کنند و با قدرت راه پیشرفت را ادامه خواهد داد.

وی در پایان ابراز داشت: روزی خواهید رسید که کشور ایران با صلابت و ایمان و جهاد همه جانبه یک کشور آباد و پیشرفته و مستقل خواهد ساخت و پرچم انقلاب اسلامی را به دست نایب بر حق خود صاحب الزمان خواهد سپرد.

کد خبر 1251255

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =