اعتبارات فرهنگی بوشهر به 30 میلیارد تومان افزایش یافت

بوشهر - خبرگزاری مهر: وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی گفت: با دستور رئیس جمهور درکارگروه فرهنگ و هنر استان اعتبارات فرهنگی بوشهر از 17 میلیارد تومان پیشنهاد استان به 30 میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر در بوشهر، سید محمد حسینی شامگاه چهارشنبه در جمع هنرمندان بوشهری اظهار داشت: این اعتبار علاوه بر بودجه فرهنگی است که سالانه به صورت سنواتی در اختیار استاندار برای توزیع در استان قرار می گیرد، اختصاص پیدا می کند.

وی اظهار داشت: در این کارگروه در نهایت 88 بند در 10 محور مصوب شد که تمام مباحث فرهنگی از قرآن و دین تا موسیقی و تئاتررا در بر می گیرد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه از سال آینده به پیوست فرهنگی تمام فعالیتهای اقتصادی باید توجه جدی شود، گفت: استان بوشهر به لحاظ استانی مرزی و صنعتی مهاجرپذیر است و نیروی کار از سراسر کشور در اینجا حضور می یابند، پس می طلبد در کنار کارهای عمرانی به کارهای فرهنگی نیز توجه شود.

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی به 12 شهریور روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس اشاره کردو گفت: این روز به یاد رئیسعلی دلواری و یارانش که در مقابل با قشون انگلیس ایستادگی کرده اند انتخاب شده و از سال آینده درتقویم ثبت خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه با نام گذاری روزها به شخصیتهای موثر تاریخ این افراد بهتر شناخته خواهند شد، گفت: در این زمینه باید کار فرهنگی شود تا شخصیتهای موثر تاریخ این ملت به مردم شناسانده شوند.

وی با بیان اینکه رعایت عدالت در توزیع ثروت در کشور از مهمترین اهداف دولت است، گفت: حضور رئیس جمهور همراه با هیئت دولت در تمام استانها بیانگر نگاه عادلانه دولت به تمام مناطق کشور است و نگاه این دولت همانند مسئولان دوره های گذشته محدود به تهران نیست.

کد خبر 1255830

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =