رکورد تاریخی تولید شمش و کنسانتره روی در کشور شکسته شد

زنجان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت کالسیمین گفت: رکورد تاریخی تولید شمش و کنسانتره روی در کشور توسط شرکت کالسیمین شکسته شد.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، یعقوب کارگرزاده صبح پنج شنبه در مراسم جشن رکورد تولید شمش و کنسانتره روی، افتتاح دانشگاه جامع علمی - کاربردی و پروژه خط سوم انتقال کنسانتره در محل مجتمع سرب و روی انگوران افزود: تولید کنسانتره روی کشور هم اکنون از مرز 323 هزار تن عبور کرده است و تا پایان بهمن ماه این رقم به 350 هزار تن افزایش خواهد یافت که این میزان رکورد تولید این محصول در منطقه است.

وی ادامه داد: میزان تولید ورق روی در شرکت کالسیمین در سال گذشته 32 هزار و 438 تن بود که در بهمن امسال به 32 هزار و 450 تن رسید که با این میزان تولید، رکورد تولید ورق در تاریخ صنعت روی ایران شکسته شد.
 
کارگرزاده افزود: همچنین مقدار تولید شمش روی کالسیمین در سال گذشته 30 هزار و 967 تن بود که این مقدار تولید در بهمن سالجاری به رقم 30 هزار و 990 تن رسید که البته این میزان تولید در تاریخ شرکت کالسیمین و صنعت روی کشور سابقه نداشته است.
 
مدیرعامل شرکت کالسیمین در خصوص افتتاح دانشگاه جامع علمی- کاربردی منطقه ادامه داد: برای افتتاح این دانشگاه فضای جدیدی در نظر نگرفته ایم بلکه با صرف هزینه 200 میلیون تومانی و تجمیع ساختمان های بلا استفاده و تبدیل آن به فضای مناسب توانستیم به این مهم دست یابیم.
 
کارگرزاده در خصوص فاز سه محلول سازی مجتمع کالسیمین گفت: افتتاح این فاز به دلیل افزایش کیفیت و استحصال روی نگرانی های ما را از موانع و مشکلاتی که بر سر تولید قرار داشت رفع کرد.
کد خبر 1255889

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =