محفل انس با قرآن با حضور آيت الله هاشمي رفسنجاني رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام و قاريان و حافظان قرآن كريم برگزار شد .

به گزارش خبرنگار سياسي مهر ، در اين  محفل نوراني كه با عطر دلنشين آياتي از كلام الله مجيد و با تلاوت قاريان نمونه  كشوري و دو قاري بين المللي از كشورهاي اسلامي  برگزار شد، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام خطاب به قاريان و حافظان قرآن كريم گفت: اين توفيقات آسان نيست كه در دنياي بزرگي كه بيش از 6 ميليارد انسان در آن زيست مي كنند، گروهي هستند كه درست در همان جايي كه خوب هست قرار گرفته اند.

وي با تشكر و قدرداني از سازمان صدا وسيما در خصوص پخش برنامه هاي قرآني اظهار داشت : پخش برنامه هاي قرآني  مجموعه اي  شبيه دايره المعارف قرآني  براي مردم شده است . متخصصين ايراني مي توانند با پيگيري به آيات و تفسير قرآن كريم برسند اما  اين امتياز بايد در اختيار توده مردم ما  قرار گيرد تا نفع بيشتري ببرند .

آيت الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به اينكه در زمان افتتاح شبكه قرآني  سيما اين بحث مطرح بود كه  از چه آنتن و چه شبكه اي براي اين برنامه ها استفاده شود گفت :  ابتدا نگراني اين بود كه آيا مي توانيم براي وقت زيادي برنامه سازي كنيم برنامه اي كه  سازنده باشد خوشبختانه امروز بسياري از مطالب قوي در صف قرار گرفته اند  كه بايد مطرح شود  و در معرض افكار عمومي و ناظرين داخلي و خارجي قرار گيرد و اين كيفيت بالاتري لازم دارد .

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بطور كلي هنوز نه خود جامعه  و نه جامعه جهاني ارزش قرآن كريم و اهميت آن را  خوب درك نكرده است،  قرآن كريم كتاب بزرگي است كه هيچ سرمايه اي به ارزش آن در تاريخ ما وجود ندارد ،  البته كتب آسماني ديگر در زمان خود و  براي زمان خويش و جامعه مرتبط با خود ارزش داشته اند  .

آيت الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به مطرح شدن بحث دهكده جهاني گفت : امروزه هر مطلبي كه دردنيا مطرح مي شود كمتراز يك ساعت در تمام دنيا منتشر و به زبانهاي مختلف ترجمه مي شود و كسانيكه صاحبنظرند روي آن نظر مي دهند و ما هم بايد  براي همه بخش هاي دنيا بر اساس محتواي قرآني مطلب تهيه كنيم و عرضه نماييم.

وي افزود : قرآن كتابي است كه هرچه خوانده شود  بازهم  تازگي و شادابي و جذابيت خاص خود را دارد و انسان از خواندن قرآن هيچگاه  احساس خستگي و تكرارنمي كند ،  چون كلام خداوند است و همان چيزي كه خداوند خواسته است ساخته شده است . خداوند اراده كرده است در بهترين آهنگ ، تركيب و شكل و عالي ترين محتواي ساختاري به آيات قران بدهد و اين است كه خداوند فرموده است كه قرآن را حفظ كنيد.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به اينكه باطل نمي تواند وارد مسائل حق  قرآن شود گفت : خداوند سرمايه اي بزرگ در اختيار ما گذاشته است و آن را بزرگترين نعمت براي بشر قرار داده است . آينده بشريت بر محور قرآن خواهد چرخيد و محور بزرگ زندگي بشريت قرآن مي شود .

وي با اشاره به اينكه جوانان از فضايي قرآني كه  در كشور ايجاد شده است استقبال مي كنند گفت : كشور و جامعه ما كم كم به سوي قرآني شدن مي رود و اين گام بايد تند و تندتر شود وهركس درحد معلومات خود  سرمايه اي براي پيشبرد قرآن محسوب مي شود .

کد خبر 125756

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =