ضرورت افزایش توان شرکتهای زیرمجموعه تأمین‌اجتماعی در بازار

مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی گفت: صندوق تأمین‌اجتماعی ماهیتی عمومی و غیردولتی دارد، بنابراین شرکت‌های زیرمجموعه نیز باید توان رقابت در بازار را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رحمت الله حافظی در سمینار مدیریت استراتژیک و شرکت‌های تابعه صندوق تأمین‌اجتماعی، نظارت بر عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری را از اولویت‌های اصلی تأمین‌اجتماعی واز برنامه‌های حوزه سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی اعلام کرد و گفت: دریافت گزارش از عملکرد گذشته در مجامع سالیانه شرکت‌ها خواسته‌های ما را تأمین نمی‌کند و باید شرایط لازم برای ارزیابی دقیق عملکرد شرکت‌ها فراهم شود.

وی افزود: سرمایه‌گذاری‌ها برای دریافت سود انجام شده و قرار نیست که شرکت‌های دریافت‌کننده سرمایه از تأمین‌اجتماعی زیان‌ده باشند و مشکلات مالی آنها از هزینه بیمه‌شدگان جبران شود.

مدیرعامل صندوق تأمین‌اجتماعی نگرش صندوق تأمین‌اجتماعی به شرکت‌های زیرمجموعه را همانند بخش خصوصی ارزیابی کرد و ادامه داد: صندوق تأمین‌اجتماعی ماهیتی عمومی و غیردولتی دارد، بنابراین شرکت‌های زیرمجموعه نیز باید توان رقابت در بازار را داشته باشند و باتوجه به سرمایه‌ای که از تأمین‌اجتماعی دریافت کرده‌اند باید سود منطقی و قابل‌قبولی را به صندوق تأمین‌اجتماعی واریز کنند.

حافظی با اشاره به شرکت‌های تکلیفی وابسته به صندوق تأمین‌اجتماعی که خدماتی را به این صندوق ارائه می‌دهند، گفت:‌ این شرکت‌ نیز باید بتوانند در بازار رقابت کنند و دوام شرکت‌ها به این اصل بستگی دارد. صندوق تأمین‌اجتماعی متعهد به دریافت خدمات از این شرکت‌ها نیست و این شرکت‌ها باید در رقابت با بخش خصوصی خدماتی با کیفیت بالاتر و قیمت ارزان‌تر به تأمین‌اجتماعی ارائه دهند و از ظرفیت مازاد خود نیز باید برای ارائه خدمت به بخش خصوصی و کسب سود بیشتر استفاده کنند.

لازم به ذکر است، سمینار مدیریت استراتژیک در شرکت‌های تابعه صندوق تأمین‌اجتماعی با حضور مدیران شرکت‌های وابسته به این صندوق و دو تن از اساتید مدیریت برای شناسایی راهکارهایی جهت فعالیت صحیح و نظارت مؤثر صندوق تأمین‌اجتماعی بر شرکت‌های وابسته برگزار شد.

در این سمینار اساتید مدیریت در سخنرانی‌هایی با موضوعات نقش سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تأمین‌اجتماعی موفق، مرور مفاهیم مدیریت استراتژیک و سیستم مدیریت عملکرد مبتنی بر کارت‌های امتیازی متوازن، به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود برای مدیریت صحیح بر صندوق تأمین‌اجتماعی پرداختند.

کد خبر 1259050

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =