سینما ساده‌ترین زبان برای ارتباط با جهانیان است

دکتر سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به چهارمین جشنواره "نماز و نیایش" سینما را ساده‌ترین زبان برای ارتباط با جهانیان و بهترین وسیله برای شناساندن ایران اسلامی و مراتب اعتقادی این مردم خداجوی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، جشنواره ملی "نماز و نیایش" با پیام دکتر سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه دوم اسفندماه با محور شهر قم و همزمان در سی استان کشور آغاز شد.

حسینی طی پیامی به این رویداد معنوی و هنری که به همت انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و با همیاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفاتر سینمای جوان در استان‌های مختلف در حال برگزاری است عنوان کرد: تشویق و ترغیب هنرمندان و ارتقاء سطح فرهنگ و بینش هنری در جهت اعتلای جایگاه والای نماز و نیایش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقویت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزش‌های دینی از طریق به کارگیری ابزارهای هنری، ارائه آفرینش‌های جذاب در حیطه موضوعات دینی و پرداختن به امر معنوی نماز و نیایش به منزله یکی از جلوه‌های بی‌بدیل روحی انسان، از جمله اهداف کلان این حرکت خجسته فرهنگی سینمایی است.

وی در بخش دیگری از این پیام ابراز امیدواری کرد: برای انجمن سینمای جوان در نیل به مقاصد مقدسش تا مرز جهانی شدن این جشنواره، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم انگیزه‌های معنوی فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان وعکاسان، آنقدر متعالی گردد که نقش تشویقی این مراسم، گوشه کوچکی از تعلق خاطر آنان را به این اصلی‌ترین علت خلقت و زیباترین گوهر بندگی، پرنماید.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین عنوان کرد: سینما ساده‌ترین زبان برای ارتباط با جهانیان است و بهترین وسیله برای شناساندن ایران اسلامی و مراتب اعتقادی این مردم خداجوی. ایران جوان و جوان ایرانی مأموریتی دارد که اگر "کما هو حقه" با عزم حصین و برزده آستین، کمر بندد به انجامش، همه عالم شود رامش، چنین بادا، انشاءالله برای تمامی دست اندرکاران این جشنواره آرزوی سعادت دارم.
کد خبر 1259112

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =