معاون وزیر کار و امور اجتماعی از تدوین بسته‎های آموزش کارآفرینان جوان در کشور خبر داد و گفت: چهره‌های کارآفرینی در حال شناخته شدن هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا سپهری امروز در نشست سراسری موسسات آموزش کارآفرینی با بیان اینکه تحولات جهانی بر کسب و کار کشور تاثیرگذار است، گفت: در این راستا باید بتوانیم تا از تکنولوژی و فرصت ها استفاده کنیم.

معاون وزیر کار و امور اجتماعی با تاکید بر لزوم به روزبودن اطلاعات بازار کار از وضعیت آموزش های کارآفرینی، اظهار داشت: در اسلام کار و تلاش در فرآیند تولید ثروت از جایگاه مناسبی برخوردار است.

سپهری ادامه داد: ما به دنبال ارتقای آموزش‌ها، مهارت‌ها وهمچنین کارآفرینی تخصصی و اجتماعی در بنگاه‌ها و مراکز اقتصادی هستیم. همچنین تلاش می کنیم تا سامانه‌ای برای یکپارچه سازی کسب و کار در کشور برقرار شود به نحوی که این موضوع در روستاها نیز قابل پیگیری باشد.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی از تدوین بسته‌های آموزشی در حال تدوین برای آموزش کارآفرینان جوان خبر داد و افزود: امروز در کشور چهره‌های کارآفرینی در حال شناخته شدن هستند.

وی ادامه داد: ما به دنبال ایجاد فضای کسب و کار هستیم و هدف ما تربیت استاد نیست، بلکه به دنبال تربیت مربی هستیم. اما قبل از آن نقایص کار باید بر طرف شود تا بتوانیم آسیب شناسی کرده و در قالب یک تفکر سیستمی عمل کنیم.

همچنین در ادامه این برنامه، محمد کیا عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت در سال آینده تعادل در عرضه و تقاضای نیروی کار است، گفت: تاکنون سرمایه‌های گوناگونی برای تنظیم شیب عرضه و تقاضای نیروی کار  صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: براساس گفته رئیس جمهور، قرار است نرخ بیکاری تا سال91 و 92 به 4 درصد برسد که مراکز آموزشی کارآفرینی نیز باید بتوانند به این روند کمک کنند.

کد خبر 1259160

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =