دیکتاتور لیبی جنگ داخلی را کلید زد/ دعوت طرفداران به حضور خیابانی

دیکتاتور لیبی با تهدید مردم مخالف به اعدام در صورت ادامه اعتراضات، آنها را مصرف کننده قرصهای روانگردان و مشتی معتاد و طرفدار القاعده توصیف کرد و از هواداران خود خواست فردا چهارشنبه به خیابانها بریزند و معترضان را سرکوب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، "معمر قذافی" که تلویزیون دولتی لیبی تصاویر جمع اندکی از هوادارانش را که پرچمهای سبز رنگ در دست داشتند، نشان می داد، در واکنش به موج فزاینده اعتراضات مردم لیبی گفت : قصد دارند که وجهه لیبی را در جهان مخدوش کنند. رسانه های عربی سعی دارند که چهره لیبی را مخدوش کنند.

وی مدعی شد: من رئیس نیستم که بخواهم کناره گیری کنم، بلکه من رهبر انقلاب هستم اگر رئیس بودم استعفایم را به صورتتان پرت می کردم؛ خداوند و میلیونها نفر حامی من هستند!

قذافی در ادامه سخنان متناقض خود مدعی شد : من باقی می مانم تا آفریقا و جهان را رهبری کنم. حکام دنیا علیه لیبی توطئه می کنند. من با اجداد شهیدم در لیبی خواهم مرد. هرگز لیبی را ترک نخواهم کرد. من مبارزی هستم که بزرگی را برای لیبی به ارمغان آوردم. من رئیس معمولی نیستم که با سم مرا بکشند!

قذافی در تلاش برای فریب مردم لیبی که موج اعتراضات و قیام آنها اکثر شهرها را فرا گرفته است، ادعا کرد: هنگامی خانه قذافی را بمباران می کردند کجا بودید؟ من خاک لیبی را  ترک نخواهم کرد. گروهی جوان معتاد و موش صفت و مصرف کننده قرصهای روانگردان به مراکز نظامی حمله می کنند. آنها از امنیت موجود سوء استفاده کرده اند.

قذافی که به شدت از تاثیرات شگرف قیام مردم تونس و مصر علیه دیکتاتورهای همپیمان وی خشمگین بود، ادامه داد: این جوانان تقلید کننده مصری ها و تونسی ها هستند. مصرف کننده قرصهای روانگردان اقدام به تخریب دارایی های عمومی می کنند. به خاطر لیبی بهای گزافی پرداخت کرده ایم. ما قدرت را از طریق کمیته های مردمی پس از آنکه ماموریت انقلاب موفق شد دادیم.

قذافی گفت : ما با فرانسه، آمریکا، سادات،حبری، بورقیبه و النمیری مبارزه کردیم. ما با دادن فدرالی به مناطق موافقیم همانطور که سیف الاسلام گفت تغییراتی انجام می دهیم.

وی با رد خواسته مردم برای کناره گیری از قدرت تهدید کرد : من هرگز صحنه را ترک نمی کنم . من تا کنون به زور متوسل نشده ام دراین صورت همه چیز درآتش خواهد سوخت. هرکس با قذافی است به خیابانها بریزد. شما به خیابانها بیایید تا مشخص شود حضور شما میلیونی است و معترضان اندک هستند.

قذافی به مزدوران و طرفداران خود گفت: به سوی درنه بروید زیرا کسی که برآنجا حاکم است ازطرفداران اسامه بن لادن است. معترضان می خواهند پای آمریکا را به کشور باز کنند. تا آخرین قطره خونم با معترضان می جنگم.

وی در تلاش برای مخدوش کردن قیام آزادیخوانه و مبتنی بر بیداری اسلامی مردم لیبی علیه رژیم دیکتاتوری وی مدعی شد : گروهی که سومالی و عراق را تخریب کرده بودند، وارد لیبی شده اند، ما با حکومت طرفداران بن لادن مخالفیم.

وی افزود: آنها می خواهند لیبی را به افغانستان جدید تبدیل کنند. همه آنها را اعدام خواهم کرد. اگر دستور به کارگیری سلاح بدهم همه چیز درآتش خواهد سوخت.

قذافی گفت : ما کشور قبیله ای هستیم اگر کشور دچار شورش شود جنگ داخلی رخ خواهد داد. حادثه فلوجه ممکن است درباره در شهر درنه تکرار شود.

وی ادامه داد: هر چه از پول نفت می خواهید بردارید. اگر به اعترضات ادامه دهید حادثه میدان تیان آن من پکن را تکرار خواهم کرد(اشاره به کشتار میدان تی آن من چین درسال 1989).

دیکتاتور سرکوبگر لیبی در ادامه هشدار داد : برق و آب شهر بنغازی(کانون اصلی قیام مردم) قطع خواهد شد، ما قبایل مسلح هستیم و امکان شورش علیه یکدیگر وجود دارد و این مسئله ما را به سمت جنگ داخلی سوق خواهد داد.

قذافی مدعی شد : من عین تاریخ و مقاومت و انقلاب و شکوه لیبی هستم، شما جوانان، اجداد و بزرگان خود را فراموش کرده اید.

دیکتاتور لیبی با ابراز خشم از موج اسلامخواهی و بیداری اسلامی مردم لیبی اذعان کرد : معترضان می خواهند لیبی را به یک کشور اسلامی تبدیل کنند.

کد خبر 1259452

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =