اولین همایش انجمن سلامت روان زنجان برگزار شد

زنجان - خبرگزاری مهر: اولین همایش سلامت روان استان زنجان به همت انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، در این همایش که ظهر جمعه در سالن جهاد کشاورزی زنجان برگزار شد، رئیس مجمع خیرین سلامت استان زنجان، رئیس هیئت مدیره انجمن سلامت روان استان، مسئول اجرایی بیمارستان شهید بهشتی و متخصص روانپزشکی استان به ارائه سخنرانی پرداختند.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان زنجان با تأکید بر اینکه در زمینه نیازسنجی بیماران روانی باید از متخصصین این امر استفاده شود گفت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان متعلق به مردم و استان است و اگر نیاز به احداث واحد درمانی برای بیماران روان باشد می توان از فضاهای خالی موجود در بیمارستان های استان استفاده کرد.

محمدباقر آیت اللهی با بیان اینکه در زمینه استفاده از حمایت خیرین سلامت باید به چند نکته توجه داشت افزود: عدم رعایت این اصول تضییع اموال خیرین و انحراف از اهداف سیستم بهداشت و درمان را به دنبال دارد.

آیت اللهی سپردن موضوعات تخصصی به کارشناسان این امر و همچنین نیازسنجی های درست را از جمله این نکته ها برشمرد و اظهار داشت: در این راستا باید مشکلات را شناسایی کرد و نسبت به حل آنها اقدام نمود.

رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از سلامت روان استان زنجان نیز با تشریح فعالیتهای انجام طی سالجاری گفت: این انجمن امسال ثبت شد و فعالیت های رسمی خود را آغاز کرد.

داود رمضانی حمایت از بیماران روانی مزمن را اولویت اصلی انجمن عنوان کرد و افزود: با توجه به تعداد زیاد بیماران روان، هدف انجمن در مرحله اول تحت پوشش قرار دادن و حمایت از بیماران روانی مزمن است.

رمضانی، زدن برچسب و انگ روانی توسط جامعه به این دسته از بیماران و نداشتن دفترچه بیمه خدمات درمانی را از جمله مشکلات بیماران روان دانست و خاطرنشان کرد: باید با انجام اقدامات لازم، فرهنگسازی های لازم صورت بگیرد تا این بیماری نیز که همانند سایر بیماری ها قابل درمان است نمود منفی در جامعه نداشته باشد.

روانپزشک و مسئول اجرایی بیمارستان شهید بهشتی زنجان نیز تصریح کرد: از هر چهار نفر یک نفر در طول عمر خود دچار یکی از اختلالات روانی می شود که این امر لزوم رسیدگی و توجه به این دسته از بیماری ها را آشکارتر می کند.

عطاری مقدم افزود: 50 تا 70 درصد جمعیت ایران بنا به دلایلی در طول عمر خود نیاز به مشاوره تخصصی روانپزشکی پیدا می کنند.

کد خبر 1261203

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =