1400 فقره مجوز سه گانه صنایع‌دستی در همدان صادر شد

همدان - خبرگزاری مهر: معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه هزار و 432 فقره مجوز سه گانه صنایع دستی در استان همدان صادر شده است.

بهجت عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان با بیان اینکه در این مدت 895 فقره کارت شناسایی صنعتگری در اختیار هنرمندان استان همدان قرار گرفته است، افزود: تعداد پروانه‌های تولید کارگاهی در 11 ماه نخست امسال 435 فقره بوده و 102 جواز تأسیس کارگاه نیز امسال صادر شده است.

عباسی با اشاره به اینکه در بهمن ماه امسال شاهد صدور بیشترین تعداد مجوز سه گانه صنایع‌دستی در استان همدان بوده ایم، گفت: تعداد مجوزهای صنایع‌دستی صادر شده در بهمن ماه امسال 340 فقره بوده است.

وی با اشاره به اینکه کمترین تعداد مجوز سه گانه صنایع‌دستی سال جاری در فروردین ماه صادر شده است، افزود: کارت‌های شناسایی صنعتگری صادر شده به هنرمندان رشته‌‌های سفالگری، منبت کاری، رودوزی‌‌های سنتی، سفالگری، گلیم بافی، مرواربافی، نقاشی روی چرم، معرق چوب، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و نقاشی روی شیشه اختصاص یافته است.

عباسی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری 410 میلیون تومان اعتبار برای آموزش صنایع‌دستی همدان محقق شد، گفت: در سال جاری پروژه آموزش و ترویج صنایع‌دستی در 9 شهرستان استان همدان یکی اعتباری افزون بر چهار هزار و 108 میلیون ریال را به خود اختصاص داد.

بهجت عباسی افزود: امسال قرار داد آموزش صنایع‌دستی به دو هزار نفر در 9 شهرستان استان همدان منعقد شد.

وی آموزش یک هزار و 332 هنرجو در قالب 14 رشته زیر نظر 43 مربی را از اقدامات این معاونت بر شمرد و افزود: این دوره‌های آموزشی در 48 مرکز برگزار شد.

کد خبر 1272315

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =