کار اصلی دانشگاه ها تربیت نیرو برای شبکه علمی اسلامی است

اهواز - خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: کار اصلی وزارت علوم و دانشگاه تربیت نیروی متخصص برای تاثیرگذاری بر شبکه علمی اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، غلامرضا خواجه سروری صبح یکشنبه در پانزدهمین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز به سند دانشگاه اسلامی و اجرای سیاست تمدنهای اسلامی جهانی اشاره کرد و در خصوص نحوه ارتقای اعضای هیئت علمی اظهار داشت: طرحی در وزارت انجام و ابلاغ شده است که گنجاندن ماده فرهنگی و تربیتی در ارتقای گروه اساتید است و قرار دادن امتیاز بالا برای مقاله هایی که در ISC چاپ و منتشر می شود.

وی در ادامه افزود: کار اصلی ما تربیت نیرو برای شبکه علمی اسلامی است به همین منظور بحث واحد ارزیابی فرهنگی در دانشگاه ها و رتبه بندی آنها جزو اصول اساسی کار قرار گرفته است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم خطاب به مسئولین دانشگاه شهید چمران گفت: تعامل با مخاطبین و حضور در جماعات و خوابگاه ها امر ضروری است.

وی به کرسی نظریه پردازی اشاره کرد و گفت: این مقوله جزو اولویتهای ما به شمار می رود به همین دلیل باید فرهنگی مستمر و ماندگار در کشور باشد. کرسیهای آزاد اندیشی اسلامی جزو فعالیتهای دانشجویان است.
 
همچنین علیرضا مخبر دزفولی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و رئیس شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان اولویتهای معاونت فرهنگی را برشمرد و اعلام کرد: استقلال معاونت فرهنگی سبب شده تا نیروها بر اساس تخصص جذب این معاونت شوند.
 
وی با اشاره به میزان پیشرفت سایت جامع این معاونت که در حال شکل گیری است به لزوم تصویب هرچه سریعتر چارت سازمانی معاونت فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و یادآور شد: ما برای سال جدید از ابتدای سال تقویم کاری برای مجموعه معاونت تهیه کرده ایم تا براساس آن بودجه بندی دقیق برای کلیه فعالیتها، کانونها، انجمنها و تشکلها فراهم آید.

معاون فرهنگی افزود: این معاونت اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی را وسعت داده و ایمیل، پیام کوتاه و پورتال را فعال کرده است که مورد استقبال واقع شده است. همچنین در بخش قرآنی با اساتید صاحب نظر هماهنگی شده و جلساتی را برگزار کردیم تا در سال جدید حرکت های خوبی برای خدمت به قرآن انجام شود به گونه ای که به جایی برسیم که بگوییم همه دانشگاهیان ما قرائت صحیح قرآن را می دانند.
کد خبر 1273192

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =