دانشگاه تربیت مدرس از بین برگزیدگان علمی دانشجوی دکتری می پذیرد

دانشگاه تربیت مدرس از بین برگزیدگان علمی برای مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) در 13 دانشکده و 101 رشته برای سال 90 دانشجو می پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پذیرش در این دوره بر مبنای ماده 6 آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های بالاتر تحصیلی شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم صورت می گیرد.

دو گروه برگزیدگان علمی نوع الف و نوع ب در این مقطع تحصیلی پذیرفته می شوند. کلیه برگزیدگان علاوه بر شرایط اختصاصی باید دارای شرایط عمومی مندرج در اطلاعیه ورودی دانشگاهها نیز باشند.

برگزیدگان علمی نوع الف به گروهی اطلاق می شود که دارای حداقل 2 مقاله در مجلات علمی - پژوهشی معتبر، دارای دانشنامه کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاههای مورد تایید داخل یا خارج از کشور، دارای معدل کل بدون پایان نامه حداقل 17، نگذشتن از زمان فارغ التحصیلی به مدت 2 سال، متناسب بودن رشته مورد تقاضا با رشته تحصیلی فرد متقاضی، راهیابی به مصاحبه علمی و موفقیت در آن و همچنین دارای نمره زبان مورد تایید دانشگاه، باشند.

برگزیدگان علمی نوع ب نیز به گروهی از افراد اطلاق می شود که جزء دانشجویان نمونه کشوری باشند و از سوی معاونت های دانشجویی دو وزارتخانه علوم و بهداشت معرفی شده باشند. علاوه بر اینکه 5 سال از زمان فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد سایر شرایط همچون گروه نوع الف خواهد بود.

متقاضیان می توانند حداکثر تا 28 اسفند 89 مدارک مورد نیاز را با پست پیشتاز به آدرس دانشگاه تربیت مدرس ارسال کنند.

اسامی راه یافتگان به مصاحبه علمی در خردادماه سال 90 از سوی دانشگاه اعلام می شود و مصاحبه این گروه همزمان با مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 و با توجه به جدول زمانی انجام می شود و نتایج نهایی در شهریور 90 از طریق دانشگاه اعلام می شود.

برگزیدگان علمی در 16 رشته دانشکده علوم انسانی، در 7 رشته دانشکده مدیریت و اقتصاد، در 9 رشته دانشکده علوم پایه، در 5 رشته دانشکده علوم زیستی، در 5 رشته دانشکده علوم ریاضی، در 10 رشته دانشکده فنی و مهندسی، در 5 رشته دانشکده مهندسی شیمی ، در 6 رشته دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، در 7 رشته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، در 11 رشته دانشکده کشاورزی، در 3 رشته دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، در 13 رشته دانشکده علوم پزشکی و در 4 رشته دانشکده هنر و معماری پذیرفته می شوند. 

کد خبر 1273194

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =