اهواز - خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از آغاز فروش مرحله دوم اوراق مشارکت این سازمان از امروز به مدت سه روز کاری خبر داد.

علیرضا رضانیا در گفتگو با خبرنگار مهر در اهواز با اشاره به فروش 61 درصد اوراق مشارکت این سازمان در مرحله نخست افزود: مرحله دوم فروش اوراق مشارکت سازمان آب و برق خوزستان، از امروز، بیست و دوم اسفند ماه 89 به مدت سه روز کاری بر اساس مجوز بانک مرکزی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت به میزان پنج هزار میلیارد ریال، برای انجام عملیات اجرایی آبرسانی به شهرها و روستاهای استان خوزستان و احداث سد بالا رود استفاده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه زمان نخستین پرداخت سود این اوراق از خرداد ماه سال آینده اعلام می شود، عنوان کرد: این اوراق در شعب منتخب بانک تجارت در سراسر کشور قابل خریداری است.

رضانیا افزود: سود علی الحساب این مشارکت 17 درصد در سال نسبت به مبلغ مشارکت تعیین شده و در مقاطع سه ماهه بر اساس شماره کوپن های ضمیمه اصل این اوراق در شعب بانک تجارت به دارندگان آن پرداخت می شود.

اوراق مشارکت شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان، قابلیت خرید و فروش قبل از سررسید نزد شعب منتخب بانک عامل را با محاسبه سود به صورت روز شمار دارا هستند.

سازمان آب و برق خوزستان از سال 1339 تاسیس شده و اکنون به عنوان متولی آبهای سطحی و زیرزمینی عهده دار برنامه ریزی منابع آب استان و انجام مطالعات، احداث و بهره برداری سدهای مخزنی، انحرافی، تنظیمی، شبکه های آبیاری و زهکشی، نیروگاههای برق آبی، آبرسانی به شهرها و روستاها و حفاظت از این منابع است.
کد خبر 1273279

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =