دفتر ثبت گواهی امضای الکترونیکی وزارت ارتباطات افتتاح شد

دفتر ثبت نام گواهی امضای الکترونیکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز یکشنبه با حضور وزرای دو وزارتخانه ارتباطات و بازرگانی رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دفتر ثبت نام گواهی الکترونیک (RA ) سازمان فناوری اطلاعات ایران در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سومین دفتر ثبت گواهی الکترونیک در کشور است که برای ارائه خدمات صدور امضای دیجیتال به پرسنل وزارتخانه، شرکتها و سازمانها و واحدهای تابعه و بخش خصوصی فعال دارای مجوز از این وزارتخانه تاسیس شده است که این خدمات شامل تولید، صدور، ذخیره، ارسال، تایید، ابطال و به روز نگهداری گواهی های الکترونیک خواهد بود.

پیش از این نیز اولین دفتر ثبت و صدور گواهی دیجیتال در دفترخانه های ثبت اسناد افتتاح شد و دومین دفتر ثبت امضای دیجیتال مربوط به سازمان بورس اوراق بهادار بود که تمامی معاملات B2B در بورس را مجهز به امضای دیجیتال کرد.
 
با راه اندازی سومین دفتر ثبت گواهی دیجیتال در وزارت ارتباطات احراز هویت و تصدیق مدارک ارائه شده متقاضی دریافت خدمات گواهی، ارسال درخواست متقاضی همراه با مدارک مربوطه به مرکز میانی وزارت بازرگانی و دریافت گواهی صادر شده از مرکز میانی بازرگانی و تحویل به متقاضی از جمله وظایف این دفتر است که تمامی این عملیات به صورت آنلاین از طریق ارتباط شبکه ای انجام می شود.
 
از آنجایی که امروزه تشخیص غیرجعلی بودن متون و اسناد الکترونیکی در فضای سایبر دارای اهمیت فراوانی است، امضای دیجیتال و تکنیکهای رمزنگاری برای رسیدن به این تجارت الکترونیک امن می تواند بسیار راهگشا باشد.
 
مسئولان امر معتقدند که با راه اندازی گواهی دیجیتال پیام ارسالی در اینترنت و تجارت در این فضا شکل قانونی به خود می گیرد.
کد خبر 1273306

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =