سال 90 سال همگانی کردن تجارت الکترونیک/ توسعه دفاتر صدور گواهی دیجیتال

وزیر بازرگانی سال 90 را سال همگانی کردن تجارت الکترونیک در کشور نامگذاری کرد و گفت: رسیدن به تجارت الکترونیک کاهش آلودگی، ترافیک و هزینه را به همراه دارد و زندگی روزمره مردم را تسهیل می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی غضنفری امروز یکشنبه در مراسم افتتاح دفتر ثبت گواهی امضای دیجیتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای گسترش تجارت الکترونیکی در کشور 70 میلیون نفر نیازمند امضای دیجیتال هستند، اظهار داشت: راه اندازی دفاتر ثبت امضای دیجیتال – RA – گامی موثر در جهت دیجیتالی کردن تمامی امور در کشور است.

وی با بیان اینکه دفتر ثبت گواهی امضای دیجیتالی در وزارت ارتباطات سومین دفتر افتتاح شده برای راه اندازی امضای دیجیتال در کشور است، گفت: آوردن واحد RA به وزارت ارتباطات و هدیه دادن این دفتر به وزارتخانه متولی ارتباطات و فناوری اطلاعات " زیره به کرمان بردن" است اما مزیت آن این است که امور مربوط به تجارت الکترونیکی در این بخش از این پس از سوی وزارت ارتباطات مورد تایید قرار می گیرد.
 
غضنفری با اشاره به توسعه دفاتر صدور گواهی دیجیتال در کشور گفت: دفتر ثبت و صدور گواهی دیجیتال در وزارت ارتباطات می تواند به بسیاری از شرکتهای نرم افزاری که در زمینه تولید فعالیت می کنند برای اخذ کنترل کیفی گواهی دهد. همچنین این وزارتخانه با داشتن حدود 4 هزار واحد دارای مجوز فعالیت در این حوزه می تواند انبوهی از امضاها را به صورت دیجیتالی و در محیطی امن برقرار کند.
 
وی با بیان اینکه تاکنون 80 هزار نفر در این بخش دارای امضای دیجیتال شده اند، اضافه کرد: علاوه بر امضای دیجیتال زیرساختهای دیگری نیز باید برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور گسترش یابد.
 
وزیر بازرگانی با اشاره به شکل گیری نماد "اعتماد" برای سایتهای فعال در عرصه تجارت الکترونیکی گفت: تمامی سایتهای اینترنتی فعال در زمینه تجارت الکترونیک باید این نشان را دریافت کنند تا اعتبار فعالیت آنها برای مصرف کنندگان و کاربران مشخص شود.
 
غضنفری همچنین سال 90 را سال همگانی کردن تجارت الکترونیک در کشور نامگذاری کرد و گفت: راه اندازی دفاتر امضای دیجیتال ، نماد اعتماد و شکل گیری اتحادیه نظارت بر خرید و فروش الکترونیکی از جمله اقدامات مهم سال 89 برای حرکت به سمت تجارت الکترونیکی بود.
 
وی خاطرنشان کرد: از مرکز تجارت الکترونیکی خواسته ایم تا در قالب یک طرح، مدل سنجش نفوذ تجارت الکترونیک در فضای کسب و کار طراحی شود تا رشد هر ساله کشور در این حوزه مشخص و سهم ایران از تجارت الکترونیک سنجیده شود.
کد خبر 1273390

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =