رعایت اصول اخلاق حرفه ای در زندانهای قزوین ضروری است

قزوین - خبرگزاری مهر: مدیرکل زندانهای قزوین گفت: پایبندی به اصول اخلاق اسلامی برای حفظ سلامت فردی و روانی در زندانبانان و زندانیان در استان قزوین جدی گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین حمیدرضا فراست طلب عصر یکشنبه در جلسه  هماهنگی اعطای مرخصی به زندانیان اظهار داشت: ایجاد فشارهای روحی و روانی در محیط کار نتیجه، خودگیری، تکبر و بداخلاقی است.

وی افزود: برخی باتکبر و بدخلقی مسئولیتهای کاری خود را به درستی انجام نمی دهند و موجب بروز مشکلاتی می شوند.

فراست طلب با اشاره به درخواستهای، اعطای مرخصی زندانیان در آستانه عید نوروز تصریح کرد: به منظور پاسخگویی به این درخواستها ضمن توجه به معیارهای اخلاقی، قوانین ودستورالعمل های اعطای مرخصی نیز رعایت می شود.

وی انزواطلبی و تعارض های رفتاری را از ضررهای نبود اخلاق اجتماعی در زندان برشمرد و گفت: محرومیت از حقوق اجتماعی، تعادل رفتاری را در مددجویان ازبین برده وموجب هنجارشکنی درآنها می شود.

مدیرکل زندانهای قزوین رعایت اخلاق حرفه‌ای را در زندان ها ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در اخلاق حرفه ای منفعت های جمعی جایگزین نفع شخصی می شود و تواضع و فروتنى را نسبت به زیردستان به همراه دارد.

وی تأکید کرد: از آنجایى که زندانیان از قشر خاص و آسیب دیده اجتماعی هستند همه کارکنان باید با بردبارى، عطوفت واحترام به خواسته های قانونى و شرعى آنها توجه بیشتری کنند.

مدیرکل زندانهای قزوین درپایان ازرؤسای زندانها خواست با برنامه ریزى درکارها وانطباق باامکانات موجود محیط نشاط آور جمعی را در زندان تقویت کنند.

کد خبر 1273549

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =