مجموعه آثار موسوی گرمارودی تجدیدچاپ شد

5 دفتر شعر از مجموعه سروده‌های علی موسوی گرمارودی توسط انتشارات سوره مهر تجدید چاپ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این 5 دفتر در فاصله کمتر از یک سال از انتشارشان از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ شده‌اند.

علی موسوی گرمارودی در این باره گفت: "گوشواره عرش" مجموعه اشعار آیینی من از 16 سالگی و سرودن اولین شعر من در مدح امام علی(ع) تا آخرین سروده‌هایم را شامل می‌شود. همچنین در ابتدای این کتاب سه مقاله به عنوان مقدمه آورده‌ام. 

گرمارودی در مورد مقاله‌های این کتاب گفت: اولین مقاله از مقدمه مربوط به کتاب "چراغ صاعقه" است که سال‌ها پیش و به درخواست مولف این کتاب نوشتم، دومین مقاله در نقد کتاب "گنجشک و جبرئیل"؛ مجموعه سروده‌های آیینی زنده‌یاد سیدحسن حسینی نوشته شده و سومین مقاله نیز در نقد شعرهای آیینی زنده‌یاد قیصر امین‌پور به نگارش درآمده که هر سه مقاله در ابتدای مجموعه گوشواره عرش آورده شده است.
 
"بر آشفتن گیسوی تاک" شامل مجموعه غزل ها و "تا محراب آن دو ابرو" مثنوی ها گرمارودی را شامل می شود.این شاعر درباره این دو مجموعه گفت: مجموعه غزلهایم در یک کتاب با نام "برآشفتن گیسوی تاک" منتشر شده و مجموعه مثنویها در کتابی دیگر با نام "تا محراب آن دو ابرو" عرضه شده است.
 
دو مجموعه دیگر "سفر به فطرت گلسنگ" و "پیوند زیتون بر شاخه ترنج" است. موسوی گرمارودی درباره این دو دفتر شعری هم گفت: "سفر به فطرت گلسنگ" مجموعه شعرهای چکامه (قصیده) و قطعه و دفتر شعر "پیوند زیتون بر شاخه ترنج" شعرهای نیمایی و سفیدم را شامل می شود.
 
آخرین دفتر شعر گرمارودی هم "خواب ارغوانی" است که به گفته گرمارودی مجموعه سروده های او درباره شهدای جنگ تحمیلی و شهدای زمان انقلاب است.
 
این مجموعه‌ها تولید دفتر آفرینش‌های ادبی است که در شمارگان  2 هزار و 500 نسخه تجدیدچاپ شدند.
کد خبر 1276312

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =