معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت / امید فتنه افکنان را ناامید می کنیم

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به جوسازی اخیر جریان غربگرای 14 مارس به ویژه سعد حریری علیه سلاح مقاومت تاکید کرد : معادله ارتش، ملت و مقاومت همچنان پابرجاست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله طی سخنانی در جنوب بیروت(ضاحیه) اظهار داشت : معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت همچنان پابرجاست و آخرین ثمره آن کشف دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان طی روزهای گذشته بود.

وی افزود: هیچ چیزی از جمله حملات تبلیغاتی و برنامه ریزی شده 2 ماه اخیر تحت شعار حذف سلاح مقاومت نمی تواند بر این معادله طلایی تاثیر منفی بگذارد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت : این حملات بر عملکرد، آمادگی و روحیه مقاومت تاثیر منفی نخواهد گذاشت، بلکه این امور ایمان مقاومت لبنان را افزایش خواهد داد.

وی در واکنش به سخنان تنش آمیز سعد الحریری نخست وزیر موقت لبنان و ادعای وی درباره غیر قانونی خواندن سلاح مقاومت گفت : موضوع سلاح مقاومت با سخنان تحریک آمیز حل و فصل نخواهد شد، بلکه تنها با گفتگو باید به آن پرداخت و ما همواره گفته ایم مانعی برای گفتگو نمی بینیم.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: غیر قانونی خواندن سلاح مقاومت موضوع تازه ای نیست و در گذشته نیز چنین اتهاماتی به حزب الله وارد می شد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از این اتهامات ایجاد فتنه داخلی و برانگیختن اختلاف میان اهل شیعه و سنی در لبنان است همان چیزی که برخی امید داشتند از طریق دادگاه بین المللی ویژه ترور رفیق حریری و صدور حکم احتمالی علیه حزب الله به آن دست یابند، اما چنین اقداماتی هرگز ما را تحریک نخواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: نجیب میقاتی مامور به تشکیل دولت جدید تحت فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد که فشارهای داخلی تا حدودی طبیعی است، اما فشارهای خارجی طبیعی نیست.

وی افزود: جناح اکثریت جدید با تمام قوا سعی دارد دولت جدید را به ریاست نجیب میقاتی تشکیل دهد و این یک چالش سیاسی است که باید با آن روبرو شد.

کد خبر 1276916

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =