قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل فاقد هرگونه ارزش حقوقی و مطرود است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل فاقد هرگونه ارزش حقوقی است، افزود: جمهوری اسلامی ایران نباید گزارشگر پیشنهاد شده در این قطعنامه را برای تهیه گزارش از وضعیت حقوق بشر کشورمان بپذیرد.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص صدور قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: موضع‌گیری‌های حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار نیست که صورت می‌گیرد ضمن اینکه همه اینها متاثر از سیاست‌های مستقل جمهوری اسلامی ایران و عدم پیروی آن از ساختار سیاسی ظالمانه حاکم بر جهان امروز است.

وی ادامه داد:‌ از نظر چنین ساختار ناعادلانه ای، شورای امنیت سازمان ملل مسئولیت حفظ امنیت جهانی را بر عهده دارد و نسبت به مسایلی که در ارتباط با حقوق انسان‌ها صورت می‌گیرد بایستی عکس العملی به هنگام و اقدامات لازم را انجام دهد ولی متاسفانه با توجه به نفوذ آمریکا و هم پیمانان این کشور در سازمان ملل به ویژه در شورای امنیت ما شاهد یک سیاست دوگانه حاکم بر این تصمیم گیری‌ها و  موضع‌گیری‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه اشاره کرد و افزود: طی چند روز گذشته به صورت ظالمانه و ناجوانمردانه و علیرغم مواضع اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه حملات هوایی را انجام داده و تعدادی از این مردم بی‌دفاع را به خاک و خون کشیده است از طرف دیگر رژیمهای دیکتاتور لیبی، بحرین و یمن هفته‌هاست که تعداد زیادی از انسان‌های بیگناه را به شهادت می‌رسانند و هزاران نفر را مجروح می‌کنند در حالی که شاهد هیچ عکس العمل به هنگام و لازم الاجرایی از سوی شورای امنیت سازمان ملل نبودیم.

وی با اشاره به جمله وزیر دفاع آمریکا در حمایت از علی عبدالله صالح رئیس جمهور یمن عنوان کرد:‌ وقتی وزیر دفاع آمریکا از این مسئول یمنی به عنوان دوست خوب آمریکا یاد می‌‌کند نشان دهنده آن است که معیار برای آنها میزان دوستی و پیروی کشورها از آمریکاست.

بروجردی قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل را فاقد هرگونه ارزش حقوقی عنوان کرد و اظهار داشت: این قطعنامه فاقد هرگونه ارزش حقوقی و کاملاً مطرود است و جمهوری اسلامی ایران نباید گزارشگر پیشنهاد شده در این قطعنامه را با توجه به غیرقابل قبول بودن این قطعنامه برای تهیه گزارش از وضعیت حقوق بشر کشورمان بپذیرد.

وی تصریح کرد: بحمدالله هم اکنون وضعیت حقوق بشر در ایرن با توجه به مجموعه ویژگی‌های موجود در کشور ما و آزادی‌هایی که در ایران وجود دارد و همچنین امنیتی که در چنین شرایط آزادی وجود دارد کاملاً مطلوب است.

به گفته نماینده مردم بروجرد در مجلس تا زمانی که چنین ساختار ظالمانه ای از طریق سیاست‌های دوگانه سازمان ملل در جهان بصورت ناعادلانه ای اعمال می‌شود نباید هیچگونه اهمیتی به این قطعنامه‌ها بدهیم.

کد خبر 1277775

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =