ایران با هرگونه مداخله نظامی خارجی در کشورهای منطقه مخالف است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌های عادلانه ملت‌های منطقه حمایت می‌‌کند و با هرگونه مداخله نظامی خارجی در این کشورها مخالف است، خواستار رسیدگی سازمان ملل به موضوع ربوده شدن چهار دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در لبنان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رابرت کینز، سفیر و رئیس دفتر توسعه سازمان ملل در لبنان دردیدار با دکتر غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان (در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت) در ارتباط با آخرین تحولات لبنان و منطقه گفتگو کرد.

رابرت کینز که مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دفتر توسعه سازمان ملل در لبنان را نیز بر عهده دارد، در این دیدار آخرین وضعیت مربوط به فعالیت‌های دفتر توسعه سازمان ملل در لبنان در زمینه‌های توسعه‌ای و بشردوستانه را تشریح نمود.

سازمان ملل بدنبال اخبار جدیدی از امام موسی صدر است

رئیس دفتر توسعه سازمان ملل در لبنان با اشاره به انقلاب مردم در لیبی گفت: دفتر سازمان ملل در لبنان به موضوع ناپدید شدن امام موسی صدر در لیبی اهتمام دارد و امیدوار است که با تحولاتی که در لیبی آغاز شده اخبار جدیدی از سرنوشت امام موسی صدر به دست آید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار موضع ایران در قبال انقلاب‌های مردمی در کشورهای عربی منطقه را تشریح کرد و اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌های عادلانه ملت‌های منطقه حمایت می‌‌کند و با هرگونه مداخله نظامی خارجی در این کشورها مخالف است.

رکن آبادی همچنین با اشاره به موضوع ربوده شدن چهار دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در لبنان در سال 1982، خواستار رسیدگی این موضوع از سوی سازمان‌های فعالت در زمینه حقوق بشر و دفتر سازمان ملل در لبنان شد.

رابرت کینز در خصوص مسئله چهار دیپلمات ایرانی اظهار داشت: این مسئله را با جدیت پیگیری می‌نماییم.

کد خبر 1277782

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =