الجزایر به اصلاحات اساسی نیاز دارد

رهبر حزب میانه روی اسلامی الجزایر اصلاحات سیاسی به ویژه اصلاح قانون اساسی را برای جلوگیری از بروز بحران در این کشور خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه میدل ایست آنلاین، "بوقره سلطانی" گفت : اصلاحات سیاسی کلید هر اصلاحاتی است که در راس آن باید اصلاحاتی در قانون اساسی کشور صورت گیرد.

رهبر حزب جامعه مسالمت آمیز اسلامی الجزایر افزود: باید قانون اساسی به گونه ای اصلاح شود که مدت ریاست جمهوری در الجزایر به دو دوره پنج ساله محدود شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت گفتگوی "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهوری الجزایر با مردم کشورش گفت : این وضعیت نمی تواند ادامه یابد بوتفلیقه باید در روزهای آتی با مردم سخن گوید تا اوضاع آرام شود، زیرا ادامه روند کنونی منجر به بحران خواهد شد.

بوقره تصریح کرد: الجزایر نیازمند تغییرات جدید است سیاستمداران جدید باید روند اصلاحات را ادامه دهند و افراد مسن و هفتاد ساله باید بازنشسته شوند. بوتفلیقه باید یک عفو عمومی اعلام کند تا خشونتها از بین برود.

شایان ذکر است که حزب جبهه آزادی ملی و حزب تجمع دمکراتیک ملی دو حزب عمده حاکم هستند و حزب جامعه مسالمت آمیز اسلامی شریک کوچکی است که تعدادی کرسی وزارتی را در اختیار دارد.

کد خبر 1277817

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =